• 1
  • 2
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
nautilus33 - майстор
Здравейте,
проблемът ми се вижда доста странен. Тръбата на канализацията непрекъснато се запушва. Преди няколко месеца сменихме тръбата за отходната вода, която тръгва от мивката(няма сифон), и влиза в друга, по-широка тръба, която я отвежда директно в канала. Но месец-два сле като поставихме тази нова тръба(около 70-80см, от тази тип хармоника), канала започна да се запушва, и водата да изтича от снадката между двете тръби. Пробвахме с какви ли не препарати, но без успех. Накрая срязахме отвор в по-широката тръба и с един по-дебел маркуч я отпушихме. Запушването се оказа, горе-долу малко след снадката, в по-широката тръба. Интересното е, че тази тряба си е там от дестки години, и не е имало проблем преди това. Започна едва след като поставихме новата тръба, която тръгва от мивката. Та, някой има ли представа на какво се дължи това. Няма и месец след като я отпушихме, се задъни пак.
здр. При снждане на нови и стари траби е възможно да се спука старата обикновенно някаде към тази чст където е недостъпна при разместване на земни слоеве земетръси свичане на пръст . Получава се ефект като тапа.
При смяна на тръби те съветвам голяма и в нея малка за двойна защита отразместване с натиск......
MamaMy - майстор
tavor@start.bg написа:
При смяна на тръби те съветвам голяма и в нея малка за двойна защита отразместване с натиск......
A копчетата да си шие ли с тел против скъсване? :?
preslav - майстор
Ако старата ти тръба е метална или различна от PVC на мястото след снадката се получават условия за замръзване на мазнотиите от мивката. 1 метър тръба не струва милиони, смени я.
kozl - майстор
MamaMy написа:
tavor@start.bg написа:
При смяна на тръби те съветвам голяма и в нея малка за двойна защита отразместване с натиск......
A копчетата да си шие ли с тел против скъсване? :?
И тва не помага. Премества се мястото, не се къса тела. Къся се още по навътре, къса се плата под копчето.
Същата работа като с канала. Няма сифон - оти :? Вероятно много се е запушвал, но към долния канал боклук не е пущал.
Новата тръба боклука пропущила и по надоле канализацията запушила.
И мазнините трупат. Добре е към тези тръби да има свързана миялна машина та да ем действа промивно с гореща вода и препарат.
shotik - майстор
Ако има включен маркуч за отработена вода на перална, може да се получи запушване от неразтворени частици от праховете за пране. При мен стана така и се наложи да разкопавам на едно място и от там да промушвам с тел, колко много бучки се бяха образували ,не ми се вярваше ! От тогава минахме на течни препарати.
nautilus33 - майстор
Здравей,
имам подобен проблем от миналото лято, със същата тръба тип хармоника. И дайе разбрах от къде е проблема(поне така си мисля). Виж в горния край, където е снадката между двете. На тази, която е тип хармоника, трябва да имаш три крачета, котио се събират всредата и има резба, за да я пристегнеш ако се монтира директно към умивалника. Та, точно там се събират боклуците. Или го изрежи тоя участък, или си сложи една допълнителна цедка на умивалника.
kozl - майстор
nautilus33 написа:
Здравей,
имам подобен проблем от миналото лято, със същата тръба тип хармоника. И дайе разбрах от къде е проблема(поне така си мисля). Виж в горния край, където е снадката между двете. На тази, която е тип хармоника, трябва да имаш три крачета, котио се събират всредата и има резба, за да я пристегнеш ако се монтира директно към умивалника. Та, точно там се събират боклуците. Или го изрежи тоя участък, или си сложи една допълнителна цедка на умивалника.
В първия пост се споменава за запушване на друго място, а това за изрязването на "тоя участък" не е решение. Подобно е като да срежеш клона, на който седиш :roll: Тоя участък работи като цедка, когато над него я няма цедката. Възниква въпроса - Оти я нема цедката :? Или как да ползваме канала като сметопровод без да се задръства :?
preslav - майстор
nautilus33 написа:
Или го изрежи тоя участък, или си сложи една допълнителна цедка на умивалника.
Питам се като се изреже този участък къде ще се навие централния болт, който осигурява сглобката. Един гръцмул (комплект) струва 3-4 лв. но в случая не там е проблема.
  • 1
  • 2

Тема "Постоянно запушване на отходната тръба на мивка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: