Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Моля за мнение и потвърждение ако някой има опит с теч от ППР тръби. Тръбата се мокри така, като че ли е микропореста. Студена вода е и в началото предположих, че е конденз, но ...не е. 20 мм диаметър. Изкъртил съм стената около нея на около метър, за да избегна стичане и прехвърляне от стената, а мокренето е в отсечка от 20-30 см. и дори прави капка при по-високо налягане в мрежата.Отстрани е сухо. Ясно е че ще и дам ножа, но не мога да си го обясня и не виждам дефект в тръбата. Има ли подобни случаи в практиката и от кои производители на тръби?
VLADO66 - майстор
Имаше такива габровски тръби-отвън гладки, а отвътре неравни и с микро пукнатини.
lov - майстор
Не само габровски. Аз пострадах с чешка. Протече някъде след година. Чак като резнах проблемното парче и от вътре на вънка като се гледа срещу силна светлина се виждат дефектите. Шупли и пукнатини но вътре в самата пластмаса. Иначе от вън и вътре гладко
nikolovvd - майстор
Какво правя аз в такива случаи.
Първо подсушавам тръбата много добре.
След това вземам домакинска хартия или ако няма в момента - тоалетна хартия. С нея обвивам тръбата, а ако няма възможност подпъхвам между тръбата и мазилката, така че да се закрепи.
След няколко минути до час мястото където е теча вече е видно. Отново подсушавам и слагам отново хартия само на това място +/- 5 см, за да открия точното място на проблема. Трудното в този случай е, че трябва да се обвие цялата тръба, което е свързано с издърпване на тръбата малко напред, колкото да мине хартията.
След като се открие точното място има два начина за оправяне. Стандартния е изразване на дефектния участък и замяната му с нова тръба. Другият начин е да се монтира метална скоба с гумено уплътнение, но колко ще свърши работа не се наемам да кажа, защото този метод се ползва предимно за поцинковани тръби.
И в двата случая има неудобство, че трябва да се изрони мазилката, за да може допълнителните елементи муфите или скобата да легнат в същата равнина като на тръбата.

Тема "теч от полипропиленови тръби" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: