Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
valentino76bs - майстор
Здравейте ,получи се едно недоразумение с моя водомер и да попитам за съвет.Получих този месец две сметки по 45.36 лева и нещо ме усъмни защото знам долу горе какво ми е потреблението.Свалих последната електронна фактура да направя сверка защото за последните месеци отчетниците нямат достъп до шахтата.Последното отчетено число е 108,а на водомера ако не бъркам разбира се е 188 и съм в пълен потрес .То просто няма от къде да дойде толкова много .Въпроса ми е какво да правя ако ида да има кажа ясно ,че не им пука въобще и ще ми ги натресът.Някакво предложение....или да му играя една кирка и да го сменя с нов!Изключвам варианта с пукната тръба и кражба!
Прикачен файл:
P_20161226_132315.jpg
Прикачен файл:
_1_bmp.jpg
_1_bmp.jpg (39.44 KиБ) Видяна 1718 пъти
Последна промяна от valentino76bs на пон дек 26, 2016 11:08 pm, променено общо 1 път.
valentino76bs - майстор
gnt69 написа:
Според мен е 98.
Аааа в мен ли е грешката,въй може....
nelim - специалист
gnt69 написа:
Според мен е 98.
Точно 98 е, иначе щеше да е много по-близо до двойката х100 ;)

В случея просто са ти пуснали 10 кубика отгоре който трябва да платиш
Junak - майстор
Точно 98, не се шашкай :-D
iliya_i - майстор
А според мен е 88. Гледай последната цифра която е подминала стрелката. Ако предната е 8 или 9, то стрелката въпреки че е почти върху единицата, трябва да се отчете като 0. За десеттиците е почти върху 9, но ще станат 90 след още 2 куб.
Димитър Димов - специалист
Според мен в момента на снимката е 88,защото ако е 98 третата стрелка (х10) трябва да е преди нулата,а тя е преди девет.
LazarGanev - "Велик майстор"
И аз мисля, че може би е 88, но явно има луфт в стелките и трябва да се изчака, за да се види развитието
gnt69 - майстор
Точно 88. Следващия път покажи на инкасатора да види и компенсира разликата. :partyman:
valentino76bs - майстор
Ах успокоих се :) а има ли вариант да го заменя с дистанционен?

Тема "Показания водомер." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: