• 1
  • 2
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
valentino76bs - майстор
Здравейте, имам една цистерна и се налага да я вдигам с кран.Искам да попитам ориентировъчно как може да се сметне колко тежи.Представлява цилиндър с размери 4.30 с диаметър 2.20 дебелина 6мм на стената,вместмост около 16 кубика.
Чираче - майстор
Ако си ходил на училище, и си учил геометрия, намираш обема на плътната част, по специфичното тегло на материала, и си готов.
fbr - майстор
Наум 1760 кг Чакай сега, въпроса беше как да се сметне. Много начини. Най-простия разлагаш цистерната, като дъната смяташ като обеми на цилиндър, а кожуха, като обем на паралелепипед.
olelemaiko - специалист
6 х4 =24х50кг. =1200кг. само ламарината.
valentino76bs - майстор
Мерси значи до 2т. макс излиза да знам с какъв кран да я вдигна .На мен ми изглежда повече .
Andri01 - майстор
Жалко за форума! Щом такива "умни" въпроси се задават в него :sad:
VLADO66 - майстор
Зависи колко трябва да се разтегне стрелата, защото ако е повече, може да ти се наложи да търсиш 8 тонен кран примерно.
valentino76bs - майстор
Andri01 написа:
Жалко за форума! Щом такива "умни" въпроси се задават в него :sad:
Е ти какви въпроси искаш за ядрена енергетика ли да питам професоре,5 човека отговарят щот им е на сърце и се някой ще се намери да изцвили нещо!
Последна промяна от valentino76bs на нед яну 15, 2017 9:28 am, променено общо 1 път.
Andri01 - майстор
Предполага се,че щом можеш да ползваш Рс,значи имаш поне основно образование! Но може и да греша! А иначе"калтак" може би е този,който задава такива елементарни въпроси! Така,че другия път се съобразявай с обидите!Не за друго,ами все още от време на време се появява някой модератор и тука!
Чираче - майстор
valentino76bs написа:
Andri01 написа:
Жалко за форума! Щом такива "умни" въпроси се задават в него :sad:
Е ти какви въпроси искаш за ядрена енергетика ли да питам професоре,5 човека отговарят щот им е на сърце и се някой калтак ще се намери да изцвили нещо!

Аааа, не с рогата напред :? Ще ти предложа но-лесен начин. Значи щом цистерната е 16 кубика, значи побира 16 000 л вода. Пълниш я до горе. Намираш поне 20 тонен кран, динамометричен кантар, и теглиш бруто. Вадиш водата 16 т, и получаваш точното тегло на цистерната.

И аз ли съм калтак? :lol:
  • 1
  • 2

Тема "Цистерна за вода." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: