• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
kozl - майстор
Привет,
направих още снимки. Сградата е с Разрешение за Ползване от септември 2002 г.
Прикачен файл:
Resize of PP 40x6-3_PN20.jpg
Resize of PP 40x6-3_PN20.jpg (91.7 KиБ) Видяна 5378 пъти
Прикачен файл:
Resize of PP 50x8-3_PN20.jpg
Resize of PP 50x8-3_PN20.jpg (99.27 KиБ) Видяна 5378 пъти
4i4kotrevi4ko - специалист
Добро утро. Не искам да отварям нова тема, така че ще питам тук. Някой да знае къде в София, район Надежда, могат да се намерят полипропиленови тройници без резба, такива с 90° завой на основата.
Нещо подобно на Изображение, но стандартен бял и вътрешно ⌀20mm
niavik - напреднал
Да не отварям нова тема. Миналото лято направихме нова ПП ВиК инсталация на баня. Преди седмица се появи теч, оказа се от връзка на тройник, на студената вода.
Смятам да отрежа парче от тръбата, от тройника натам. С поялника да направя място за новата тръба в самия тройник, където е пробойната. Мисля да използвам холендър, единия край в тройника, другия с муфа за тръбата.
Правилно ли е според вас?
Ако имате по-добра идея ще се раздвам да я чуя. Дано да съм обяснил ясно, ако не ще чертая :prost:
jekasus - майстор
Не правилно. Без холендри под плочки.
niavik - напреднал
Ако не е добре с холендър е лоша работа. Тръбите не са свободни, не могат да се огънат и няма да могат да се запоят. Ще трябва да къртя още плочки докато се освободят.
jekasus - майстор
niavik написа:
Ако не е добре с холендър е лоша работа. Тръбите не са свободни, не могат да се огънат и няма да могат да се запоят. Ще трябва да къртя още плочки докато се освободят.
viewtopic.php?f=22&t=43570
k0st4din - специалист
чет окт 09, 2008 5:32 pmjoe007 написа:
Изображение
Здравейте на всички.
Опитах се да намеря отговор на моят въпрос, но все още не мога да достигна до отговор.
Тази таблица на колегата е супер.
Имам нещо неясно в главата си и то е следното: например за ф20 - 5 секунди.
Откога започват да се броят тези 5 секунди?
От момента, в който се започне вкарването на тръбата или Вкарана е докрай и започваме да броим 1,2,3,4,5 ?
Питам защото и времето в което започнем да вкарваме тръбата, муфата и т.н те пак се нагряват.
Ще съм благодарен на точен отговор.
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Тема "монтиране на полипропиленови тръби" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: