• 1
  • 2
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
tzetzo160 - специалист
Здравейте, предстои ми преправка на съществуващата тръба ф110 от тоалетната, която в момента е свързана към канализацията. Към отвеждането искам да включа и водата идваща от двата улука на къщата. Кучето е едноетажно, с една баня и тоалетна. От това което знам, начертах два варианта на изпълнение. Като единият е с последователно свързване на тръбите и включване към канализацията, а другият е да се отведат трите тръби в водосборна шахта и от там към канализацията. На кой от двата варианта да се спра? Другото което е, до сега тоалетната беше свързана директно към канализацията, без отдушник към покрива и не е имало миризми. Мисля да го оставя пак така, като евентуално на отдушник, ще го играят улиците. Ако нещо бъркам ще се радвам за всеки съвет и благодаря предварително за помощта!

Прикачен файл

IMG_20230217_111556.jpg

Прикачен файл

IMG_20230217_111545.jpg
brum - майстор
Не е редно да отвеждаш дъждовната вода към канализацията.
tzetzo160 - специалист
В случая канализацията, след няколко стотин метра, отива в дерето! Не е ли по-добре да се разрежда с дъждовни води?
mrsch66 - специалист
Сега е времето да помислиш за резервоар за дъждовна вода така и така ще копаеш кубатурата му според джоба така ще имаш вода за поливане дали за домати или райграс а преливника ще включиш към канализацията.
chapara - майстор
Отдушник задължително, макар и фи50.

Сега водата в дерето, колкото и да не е редно, но след време ще тормозиш и пречиствателна станция на селото просто, а може и да ти я таксуват. Пусни си две тръби една за канал и друга за дъждовна вода и евентуално поливане.
tzetzo160 - специалист
Имам сонда и не искам да осложнявам системата със събиране на водата. Иначе за отдушника може ли да обясните защо е необходим? И тоалетната чиния, и сифоните на пода, и тези на смесителите са с водна тапа, кое налага да се прави отдушник? Наистина не знам, затова питам. И има ли смисъл от тези събирателни шахти?
brum - майстор
Водната "тапа" държи на малко налягане. По тръбите имаш по-голямо на моменти. Без отдушник ще връща.
Jacomo - специалист
Като пуснеш водата в тоалетната, се създава вакуум в отходната тръба, който издърпва водата от сифоните. При оттичане на водата пък се връща налягането (атмосферното) в тръбата, което може да предизвика връщане на газ през сифоните, докато се "успокои" налягането в тръбата.
Отдушникът предотвратява именно тези неща. При вакуум ще дръпне въздух през отдушника, при надналягане ще се изпусне излишния въздух през отдушника.
chapara - майстор
Положи две тръби фи110 за сега. После ще разбереш защо.
joro_kem - специалист
пет фев 17, 2023 2:20 pmtzetzo160 написа:
...до сега тоалетната беше свързана директно към канализацията, без отдушник към покрива и не е имало миризми. Мисля да го оставя пак така, като евентуално на отдушник, ще го играят улиците...
улуците ще изпълняват ролята на отдушник, ако ги включиш в канализацията и няма да се получава вакуум при пускане на тоалетното казанче. относно миризмите - подовия сифон и сифона на мивката са най-важни.
  • 1
  • 2

Тема "Въпрос за отвеждане на отпадни води на еднофамилна къща!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: