• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
hidrazin - майстор
HPS и MH лампи също съдържат живак...

Малко развитие относно препарата Porçöz - вече имам бутилка от него.
Оказа се че го има в най-близкия до в къщи магазин - цена 2,99 лева за литър.
На миризмЪ - баш си мирише на азотна киселина. :-D
На етикета (този допълнителния дето е на български) пише азотна киселина 18% +/- 2%
Техническата азотна киселина която се продава и използва масово има концентрация около 60%
Ще видим какво ще стане с пробата... :-D
:partyman:
Lutchezar - майстор
Osram вече са Ledvance, а в щатите Sylvania. Има още артикули с Osram с нови дати, не съм им се ровил много в новата история.
kr1100 - майстор
ср дек 13, 2023 4:24 pmhidrazin написа:
HPS и MH лампи също съдържат живак...

Малко развитие относно препарата Porçöz - вече имам бутилка от него.
Оказа се че го има в най-близкия до в къщи магазин - цена 2,99 лева за литър.
На миризмЪ - баш си мирише на азотна киселина. :-D
На етикета (този допълнителния дето е на български) пише азотна киселина 18% +/- 2%
Техническата азотна киселина която се продава и използва масово има концентрация около 60%
5л -12 лв. ама 60% :wink:
hidrazin - майстор
ср дек 13, 2023 9:50 pmkr1100 написа:
5л -12 лв. ама 60% :wink:
О, не ми е до цената. Нито съм мислил да се снабдявам с азотна от тоя препарат. Опазил ме оня горе... :)
На всичкото отгоре не е ясно какво още има в нея. Поне оцветител има щото разтвора в лилав... Проблем в някои случаи.
Иначе консистенцията е като на вода - няма "сгъстители. емулгатори, желиране..."
Аз си я купувах в 10-литрови туби че излиза по-тънко (заради тубите).
Ако закъсам - ще ти звънна... :-D
:partyman:
pipilica - майстор
ср дек 13, 2023 1:58 pmhidrazin написа:
ср дек 13, 2023 1:50 ampipilica написа:
...кажи от къде да намеря 12 броя е такива лампи fluora L18/77 на Осрам...
Съжалявам но ОоооСРАМ май отдавна не ги произвеждат. Ако намериш такива то те са някаква останала складова наличност.
Всичко мина на LED и все още се използват HPS и MH лампи заради голямата им мощност и ниската цена.
Ето и какво остана да произвеждат SYLVANIA Lighting solutions for plant growth
Както виждаш и при тях луминесцентните пури са изчезнали от каталозите им.
Май ще е добре да се преориентираш към нещо друго. :?
:partyman:
Има още

даже по-евтина от тука.

Баси темата продължава но вече с канала, в чудо се видях днеска.
hidrazin - майстор
ср дек 13, 2023 11:23 pmpipilica написа:
Има още ...
Да не те разочаровам ама...

Прикачен файл:
Доставка до България.png
Доставка до България.png (12.56 KиБ) Видяна 489 пъти

Ся пък с канала какво стана? Явно ти е тръгнало "по вода" ... :-D
:partyman:
pipilica - майстор
Аз имам човек там който ще ги купи и ще ми ги изпрати по ДХЛ да нас.
Ами канала задръстен с мизерия, кухненска мазнотия, никога май не е промиван, и аз с един маркуч и с топла вода, нали вече имам, преместих гняста в банята, изригна от сифона и от тръбата дето е мивката.
Отивам са сода каустик и добре че човеко познат та ме светна да не наливам щото било голям филм да се разкара осапунената гняс, вика ръчкай и я махни механично.
kozl - майстор
Постовете за светещите тръби си бяха и са за друга тема.

За канала според мен си намерил правилния подход.
Силните основи са полезни в сифоните, където содата може да престои без да изтече.
Откакто купихме миялна машина, включена в сифона на кухненската мивка, не съм чистил канала Ф50. Явно миялната го промива.
kr1100 - майстор
ср дек 13, 2023 10:59 pmhidrazin написа:
ср дек 13, 2023 9:50 pmkr1100 написа:
5л -12 лв. ама 60% :wink:
О, не ми е до цената. Нито съм мислил да се снабдявам с азотна от тоя препарат. Опазил ме оня горе... :)
На всичкото отгоре не е ясно какво още има в нея. Поне оцветител има щото разтвора в лилав... Проблем в някои случаи.
Иначе консистенцията е като на вода - няма "сгъстители. емулгатори, желиране..."
Аз си я купувах в 10-литрови туби че излиза по-тънко (заради тубите).
Ако закъсам - ще ти звънна... :-D
:partyman:
Tубите ги пробивам и в контейнера за PVC . А и азотната ми е любима от много старо време - когато платките чертани с асфалт лак слгата в затотна. После АК 20 в казармата - окислителза горивото на 11Д , сега за съветване на капковите маркучи.
А и има екологична употреба при оранжерии с хидропоника :-D .
съб дек 09, 2023 9:18 amТрифон П.Трифонов написа:
При загряване над 60 градуса, варовика се отлага по тръбите- Затова се наблюдава запушване по тръбите за топла вода.
Този проблем се проявява най отчетливо при спиране на водата- ВиК авария, домашен ремонт.
При последващо пускане на водата, от повърхността на тръбите се отделят варовикови наслоявания, заедно с корозирали частици от металните тръби. Събират се в цедката, ако имаме късмет, или в най тесните места, например модерните глави на смесители или в тънките меки връзки, преди тях. Понякога по стеснения при фитинги, за съжаление.
...
https://photos.app.goo.gl/bhWjBM1h14tSo42b6
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Тема "Запушена тръба." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: