Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
plamy1969 - помощник
пон яну 29, 2024 4:28 pmpreslav написа:
пон яну 29, 2024 10:56 amplamy1969 написа:
Освен това съм слагал гресчица там.
Гресчицата също може да е провокатор на проблема - имал съм случаи, когато съм прекалил с количеството, при пълно отваряне на кеклата, греста избутва гумичката от чашката и. Говоря за кекли с цяла гумичка, а не като тези от снимките с дупка в средата.
И моите са с цели гумички. Но избутване на гумичката може да стане наистина при пълно отваряне от налягането на въздуха вътре, а за това са нужни няколко оборота. При мен просто няма нужда да завъртам повече 90-100°. С други думи, и в това не е причината.
B0bi - специалист
Магия някаква ще да е
plamy1969 - помощник
пон яну 29, 2024 6:21 pmB0bi написа:
Магия някаква ще да е
Срещу името ви пише "специалист", а ми давате един такъв отговор...
preslav - майстор
Те тези "помощник", "специалист", "майстор" идват автоматично и общо взето са на принципа "викам ти майсторе, щото не ти знам името" - по отношение на водопроводите съм доста под калфа, но споделям опит, а всеки да си прави изводите.
В твоя случай стана ясно, че проблемът е в конкретен "патрон"/кекла/затварящ механизъм - ако много те дразни сегашното положение си купуваш нов.
Между другото - тефлоновата лента също няма място в патрона, ако го отвориш отново ще видиш, че се е "смляла".
B0bi - специалист
Ами аз си казах мнението по-назад. Нова кекла струва 2 лева. Ремонтирането без резултат на старата не е без пари (поне загубеното време). На бракуваната правиш "аутопсия" и научаваш какъв е проблемът, за да вземеш някакви мерки ако е възможно (или поне да не купуваш повече точно този модел (или от този производител/търговец).
С "магията" е лека закачка с Илия. Дано не се обижда. "Тя" е в подписа му и той доста упорито и с желание се опита да ти помогне, но ти все го отрязваше. Накрая явно му омръзна и се отказа.
iliya_i - майстор
вт яну 30, 2024 9:09 amB0bi написа:
С "магията" е лека закачка с Илия. Дано не се обижда. "Тя" е в подписа му и той доста упорито и с желание се опита да ти помогне, но ти все го отрязваше. Накрая явно му омръзна и се отказа.
B0bi предадох се. :-D
Просто не се сетих за друга причина, та тръгнах към магазина да му купя нова и да му я изпратя.
plamy1969 - помощник
Воала!
Оправих го.
Нанесох свинска мас по всички места на кеклата, където има триене - гумички, ос, вътрешни и външни резби, ... (не се смейте).
Не знам по каква логика и причина, но проблемът просто изчезна!!!
P.S.: Пробвал съм с грес, вазелин и какво ли още не, но свинската мас наистина направи магия.
ivanovbg - майстор
вт яну 30, 2024 6:15 pmplamy1969 написа:
Воала!
Оправих го.
Нанесох свинска мас по всички места на кеклата, където има триене - гумички, ос, вътрешни и външни резби, ... (не се смейте).
Не знам по каква логика и причина, но проблемът просто изчезна!!!
P.S.: Пробвал съм с грес, вазелин и какво ли още не, но свинската мас наистина направи магия.
Свинската мас гренясва, след време ще почне да ти мирише. Слага се обикновено краве масло.
preslav - майстор
вт яну 30, 2024 6:15 pmplamy1969 написа:
Воала!
Оправих го.
Нанесох свинска мас по всички места на кеклата, където има триене - гумички, ос, вътрешни и външни резби, ... (не се смейте).
Не знам по каква логика и причина, но проблемът просто изчезна!!!
P.S.: Пробвал съм с грес, вазелин и какво ли още не, но свинската мас наистина направи магия.
През цялото време ми беше на устата за свинската мас, ама си викам, айде да не ме помислят за селянин - честито! Спомням си за лоените набивки от времето на дядо ми и за разликата им със сегашните тефлонови, и тям подобни втулки.
вт яну 30, 2024 7:43 pmivanovbg написа:
вт яну 30, 2024 6:15 pmplamy1969 написа:
Воала!
Оправих го.
Нанесох свинска мас по всички места на кеклата, където има триене - гумички, ос, вътрешни и външни резби, ... (не се смейте).
Не знам по каква логика и причина, но проблемът просто изчезна!!!
P.S.: Пробвал съм с грес, вазелин и какво ли още не, но свинската мас наистина направи магия.
Свинската мас гренясва, след време ще почне да ти мирише. Слага се обикновено краве масло.
Вярно, но вече е дефицис.
Само някоя дърта баба (от доказан географски район- без софето и големите "окръжни" градове) мое да го избие, че девойките за друго си мислят.

Тема "Стенен двуръкохватков смесител - проблем" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: