Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
yanko78 - специалист
Ново строителство. Към обратната вода, на върха върху тръбата е сложено това нещо. Аз съм на втори етаж от четири и моята логика е, тръбата да продължава на горе по етажите и да излиза като отдушник. Не разбирам защо така е направено.

Изображение
Изображение
addicted - специалист
Клапа, като пуснеш водата в тоалетната от там ще дръпне въздух. Ако я няма ще дръпне въздух от сифона на мивката, той ще изсъхне и ще ти мирише на кенеф.
chapara - майстор
Може да дръпне и на комшиите водния затвор.
yanko78 - специалист
Това е в кухнята и мисля, че шранговете в банята и кухнята са различни.
Не мисля, че всеки етаж си им отделен шранг
На торните етажи, къде ще им отива обратната вода?
kozl - майстор
yanko78 това е противовакумна клапа. Обясниха ти защо се ползва, но не спаменаха кога се налага.
Обичайно вертикалните канализационни клонове се извеждат с отдушници над покрива.
Но когато над това помещение няма същата кухня, а е дневна и тръбата не може да бъде изведена вертикално нагоре ще трябва да има хоризонтални чупки и проектанта да търси път как да стигне до покрива. Та в такъв случай проектанта взима решение да се монтира противовакумна клапа и да не се извежда тръба към отдушник над покрива. И понеже съм запознат с подобни проекти, то често се ползват такива клапи по първите офисни етажи, над които няма повтаряемост на разположението в апартаментите и извежнането на вертикалната тръба е проблемно.

Тема "Какво и защо е така?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: