Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Киррил - специалист
Срещам все по-често реклами на всякакви лепенки с които се спира теч на вода от тръби и бидони.
Вършат ли реално работа или са само за ниско налягане под 0,5 атм.
Искам да си взема нещо за аварийни случай при теч на вода от тръба с налягане около 2-3.. атм. Продават различни скоби, но гледам умно тези лепенки и се чудя дали ще са полезни.
Моля за мнение и ако вършат работа, то кой модел.
Зная едни, но вършат работа само при 120/80 и то не винаги.

Вземи си! Човек се чувства по спокоен и подготвен.
chapara - майстор
За мен е умряла работа с лепенка.
Скоба да.
Киррил - специалист
вт апр 02, 2024 10:00 amТрифон П.Трифонов написа:
Зная едни, но вършат работа само при 120/80 и то не винаги.
Значи за 1/2...3/4 е умряла работа при налягане от ВиК, поне временно докато се отстрани повредата за постоянно?
chapara - майстор
Какъв е водопровода?
И аз мисля като Чапара.
Имам опит с едно чудо, подобно на пластелин. Двукомпонентно е и се меси известно време.
Не работи под налягане. Работи и при влага, но налягане не трябва да има за времето на втвърдяване. Втвърдява учудващо бързо. Ако искаш мога да потърся.
Спасявало ве е и по чукарите, като скъсах картер. От тогава седи в багажника на колата.
https://www.avto.bim.bg/Epoksiden-metal ... .html#tab1
Заслужава си всяка стотинка.
Последна промяна от Трифон П.Трифонов на вт апр 02, 2024 11:25 am, променено общо 1 път.
Киррил - специалист
вт апр 02, 2024 11:19 amchapara написа:
Какъв е водопровода?
Имам една тръба 3/4 поцинкована, която минава от водомера двадесетина метра из двора под земята на 60 см, но е полагана 60-те години и ако възникне проблем във времето, искам да съм подготвен да закрепя нещата докато се организирам с подмяната. Сега не ми се сменя, но ако се наложи....
Киррил - специалист
вт апр 02, 2024 11:26 amТрифон П.Трифонов написа:
Допълних предното си мнение.
https://www.avto.bim.bg/Epoksiden-metal ... .html#tab1
Благодаря.
Не пише до какво налягане издържа, но може да се сложи армировка, предполагам.
Лепих панелен радиатор от бай Тошо. До 2 бара е достигало със сигурност.
Като нанасях пластелинчето, зачистих леко с шкурка и се постарах да влезе малко материал в отвора.
За тръба на ВиК бих се запасил поне с една скоба, освен пластилина.

Тема "Дайте мнения за лепенки за спиране на теч на вода в тръби под налягане." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: