Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
vesodimov - специалист
Здравейте.
Водата в нашия град е много варовита и вече усещам проблем - наслагване на варовик по тръбите от газов котел към баня. В резултат на намаляване на сечението на тръбата заради варовика горелката се пуска, спира, пуска, спира ... и гореща вода има, охлажда се, има, охлажда се ... Вариантът за смяна на тръби не е за момента. Реших да започна с промяна на свойствата на водата. Познат ми каза за този омекотител /моля да не се счита за реклама/ - Централен омекотител за вода Hygea Water . Написаното дава кураж.
Някой да е ползвал/монтирал такова ? Моля за мнение.
Поздрави
ESPACE - майстор
пон апр 08, 2024 11:32 amvesodimov написа:
вече усещам проблем - наслагване на варовик по тръбите от газов котел към баня. В резултат на намаляване на сечението на тръбата заради варовика горелката се пуска, спира, пуска, спира ... и гореща вода има, охлажда се, има, охлажда се
А аз усещам че проблема не е в тръбите, а в котела.
vesodimov - специалист
пон апр 08, 2024 1:47 pmESPACE написа:
пон апр 08, 2024 11:32 amvesodimov написа:
вече усещам проблем - наслагване на варовик по тръбите от газов котел към баня. В резултат на намаляване на сечението на тръбата заради варовика горелката се пуска, спира, пуска, спира ... и гореща вода има, охлажда се, има, охлажда се
А аз усещам че проблема не е в тръбите, а в котела.
Като например ? На котела му е направена профилактика - мястото, където се загрява водата /не помня точното наименование/ е прочистено основно. Освен това направихме проба и с чисто ново - пак горещата вода се редуваше. Ако имаш някаква идея ще се радвам да я споделиш.
vesodimov - специалист
пон апр 08, 2024 3:37 pmhidrazin написа:
Проблема ти не е от варовик.
Иначе това дето си избрал и другото дето ти предложиха са пълни боклуци.
Чиста проба измама. Колкото шарана клъвнат, все им е печалба.
:partyman:
А е от ?
Знаеш, предполагаш, или само чешеш клавиатурата ?
ESPACE - майстор
пон апр 08, 2024 2:17 pmvesodimov написа:
Като например ? На котела му е направена профилактика - мястото, където се загрява водата /не помня точното наименование/ е прочистено основно. Освен това направихме проба и с чисто ново - пак горещата вода се редуваше. Ако имаш някаква идея ще се радвам да я споделиш.
Какъв е котела и какво значи "направихме проба и с чисто ново"? Свалихте твоя котел и монтирахте на негово място същия нов? :shock: :?
Пусни топлата вода в тази баня и измери колко литра е дебита за една минута. От душа и от чешмата поотделно.
vesodimov - специалист
Аз се хвърлям да дам 500 лв. за тази тръба с надеждата да ми помогне при решаване на основния ми проблем - спирането и пускане на горелката на газовия котел, респ. кратковременно, но често, намаляване на горещата вода в банята. Не, че бъкам от пари и се чудя какво да ги правя. Затова, моля, не се отплесвайте в лични напатки, а, ако можете, дайте съвет. Било то за омекотителя, било за основния проблем.
@ESPACE Заменихме казанчето, където се загрява водата, с ново. С идеята да не би старото да е задръстено с варовик. Но основният проблем с прекъсването на горещата вода продължи. Старото го взеха и ми го върнаха промито и чисто. И го сложихме обратно в котела.
ivanovbg - майстор
вт апр 09, 2024 9:33 amvesodimov написа:
Аз се хвърлям да дам 500 лв. за тази тръба с надеждата да ми помогне при решаване на основния ми проблем - спирането и пускане на горелката на газовия котел, респ. кратковременно, но често, намаляване на горещата вода в банята. Не, че бъкам от пари и се чудя какво да ги правя. Затова, моля, не се отплесвайте в лични напатки, а, ако можете, дайте съвет. Било то за омекотителя, било за основния проблем.
@ESPACE Заменихме казанчето, където се загрява водата, с ново. С идеята да не би старото да е задръстено с варовик. Но основният проблем с прекъсването на горещата вода продължи. Старото го взеха и ми го върнаха промито и чисто. И го сложихме обратно в котела.
Пробвай първо с магнитите, че са много по евтини. Казах ти моя опит.

Иначе каквото и да правиш, ако не си установил проблема няма да има нужния ефект.

Предполагам бойлера е свързан с меки връзки. Откачи топлата вода и пробвай като тече в една кофа дали ще се включва по същия начин. При щерката имат монтиран бойлер в мокрото който го ползват инцидентно като правят профилактика лятото. Оплака ми се, че като тръгнат да се къпят, след няколко минути спира топлата вода. Спират водата и пак я пускат и пак почва да тече. Оказа се, че меката връзка е усукана и една кутия с прах за пране поставена под бойлера я пречупва и като се загрее вътре маркуча се слепва и спира водата.

Та намери първо причината, а после търси начин как да я отстраниш.
vesodimov - специалист
@ ivanovbg
Бойлер нямам.
Извода за наслагването на варовик по тръбите и в резултат на това ошашкване на датчика и горелката го достигнах сам на база на логиката. И на факта, че според техници по котли, проблем в котела няма. Ако има нормално водоподаване, газовият котел работи нормално, но горещата вода се губа, защото горелката спира да грее водата, води до едно - наслагване с варовик по тръбите, намаляване на дебита на горещата вода и така датчика за температура се лъже и той гаси горелката. Ако греша - поправете ме. Прави сте, че е най-добре да се определи проблема и тогава да ес търси решение, но към момента аз разсъждавам така.
ivanovbg - майстор
вт апр 09, 2024 10:22 amvesodimov написа:
@ ivanovbg
Бойлер нямам.
Извода за наслагването на варовик по тръбите и в резултат на това ошашкване на датчика и горелката го достигнах сам на база на логиката. И на факта, че според техници по котли, проблем в котела няма. Ако има нормално водоподаване, газовият котел работи нормално, но горещата вода се губа, защото горелката спира да грее водата, води до едно - наслагване с варовик по тръбите, намаляване на дебита на горещата вода и така датчика за температура се лъже и той гаси горелката. Ако греша - поправете ме. Прави сте, че е най-добре да се определи проблема и тогава да ес търси решение, но към момента аз разсъждавам така.
Хубава логика. Все едно като пуснеш леко водата и да ти спира топлото. То не виждаш ли как тече от душа и да прецениш дебита??? Мисли малко!

П.П. Като пуснеш силно водата пак ли така прави? Може да има някакъв минимален дебит за да работи без да се гаси. На колко месеца е бойлера?
ESPACE - майстор
вт апр 09, 2024 10:22 amvesodimov написа:
Ако греша - поправете ме. Прави сте, че е най-добре да се определи проблема и тогава да ес търси решение, но към момента аз разсъждавам така.

Как да ти се помогне като ти зададох конкретни въпроси, а ти не отговори на нито един. Иначе те влече логореята.

Тема "Моля за мнение за този омекотител за вода" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: