Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Ники - напреднал
velsi, не се обиждай. И двамата със Стефан много ми помогнахте!
Пък и нали ни знаеш българите, като си наумим нещо ...
Твоят панел ми харесва, и макар да казваш да не се притеснявам от запояването, си е притеснение. Току виж като го направя по моят начин и не стане - мина на твоя :-). Око да види и ръка да пипне!
8180 - майстор
Колеги,
Интересна и за мен дискусия.
Имаше един стар лаф: "Не съм запознат с въпроса, но ще се изкажа по същество" :o
Ето една сметчица:
Велси казва, че "панела загрява за броени минути един литър" - да кажем 6мин=0,1ч./литър
Стефан казва "дори да ври" - да кажем 100оС.
Искаме пък бойлер 200литра с 70оС.
Приемам, че всичко, което е загрял Велси отива в бойлера. Няма КПД-та, турболенции, скорости на флуиди и пр.
Та:
200литра х 0,1час/литър х 0,7оС/оС = 14часа.
Ако не греша, това е положението в "идеал".
Малко слабичко, ама те и при купешките май дават по-големи панели за 200литра.
velsi - Почетен майстор
Изобщо не съм се обидил. Освен това аз давам технологията, а не размери за панел и не съм казал, че трябва да е само един. Ако имате място естествено по-голяма площ - по-добре. 14 часа, ама без пари нали? Който много бърза.... в контакта.
Ники - напреднал
velsi написа:
...Освен това аз давам технологията, а не размери за панел и не съм казал, че трябва да е само един. Ако имате място естествено по-голяма площ - по-добре. ...
Абсолютно.
Радиатора, който мисля да пробвам на първо време, е панелен, единичен, с размери 60/300 см., което ще рече 2.4 кв.м. площ. Така че се надявам да е достатъчен. По принцип имам още един такъв, така че мога да ги вържа последователно дори, ако се наложи :-)
velsi - Почетен майстор
Пробвай, но запомни, че това да подгряваш директно водата, която ще ползваш е грешка. Прави се с бойлер със серпентина. Твоя панелен радиатор ще топли, не твърдя обратното, но ефективността му ще е малко по-малка заради по-голямото количество. Пробвай, сподели резултата и пак ще коментираме. Успех!
Тани - модератор
Интересно ми е докъде е стигнал проекта?

И една идея и от мен - вместо сложни системи от поплавъци изключватели и други подобни най-простия икономичен и бърз вариант е с нивомер от пералня. :idea: Не е нужно да измисляте топлата вода , когато хората я ползват от години :-D Има такива с две , с три и с четири нива на следеме . За всяко ниво си има и болтче за регулиране , ако не ви харесат фабричните настройки . Остава да си изберете на кои две да вържете контактора и да потопите маркуча на датчика във бидона , 4 кабелни обувки и сте готови!

Идеята е приложима за всякакви ситуации с регулиране ниво - датчика е доста чувствителеи!
hygro - майстор
Ники написа:
Както всичко останало, искам да монтирам резервоар за вода на тавана на вилата.
Един доста важен въпрос остана незасегнат тук - в такъв резервоар се създават идеални условия за развитие на микроорганизми и съществува реална опасност от зараза с причинителите на легионерската болест. Обикновено имунната система се справя с тях, но ако водата се използва за къпане с душ, вдишването на микроскопичните водни капки с микроорганизмите може да е дори смъртоносно.
Вероятно е необходимо да се постави електролизен сребърен дезинфектор.
Тани - модератор
hygro написа:
Вероятно е необходимо да се постави електролизен сребърен дезинфектор.
Би ли дал някакъв линк за повече информация!
hygro - майстор
Тани написа:
hygro написа:
Вероятно е необходимо да се постави електролизен сребърен дезинфектор.
Би ли дал някакъв линк за повече информация!
http://www.lenntech.com/water-disinfect ... zation.htm

Тема "Пластмасови съдове за вода, откъде?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: