Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
kfr32 - напреднал
Колеги въпросът ми е мога ли да вържа два климатика в паралел вързани в пластинчат топлообменник.
Имам две 12 ки та въпроса ми е дали ще работят заедно като един без да има проблем.
И двата са на фреон р22, някой правил ли е подобна свръзка.
vanko68 - специалист
А какъв ти е проблема да вържеш два малки топлообменника в един откъм водната инсталация ?
П.П-има и сдвоени топлообменници откъм фреона...Тоест с два входа и два изхода фреон.
kfr32 - напреднал
vanko68 следя твоите теми с интерес както се казва от тях се запалих на си направя термо помпа.
По въпроса за топлообмениците имам един голям 50 плочи които го взех без пари та затова въпроса ми е дали не мога да вържа двата климатика към този топлообменик.
a_stoev - майстор
На пръв поглед не се сещам кое ще убие компресора, но подозирам, че има какво.
Първо, трябва да има изравнителна линия за маслото между двата компресора и те да са на едно ниво.
Второ мисля че трябва да има течностни отделители на входа на компресорите, че когато работи 1 компресор ще има повече течност.
Що не вземеш да ги преправиш двата климатика на един мини-чилър с трв, филтри и всичко както трябва?
Ще стане добра машина
kfr32 - напреднал
a_stoev благодаря за отговора но нямам чак толкова добри познания по хладилна и климатична техника, би ли ми обяснил как може да стане преправянето.
batalski - специалист
Тези компресори не са изчислени да работят в паралел.

Първо, трябва да има изравнителна линия за маслото-трудно да се направи на климатичен компресор :-D
a_stoev - майстор
То туй съм го писал. Да имаше един изгорял компресор от същия вид, да го отвориш за да знаеш къде може да пробиеш дъното и за запоиш изравнителна тръбичка без да прецакаш нещо, ама няма. За всички други ограничения може да се измисли нещо, но проблема с маслото не знам как ще се реши.

Тема "Вързване на два климатика в паралел" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: