Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
bardarev - специалист
Добре де, няма ли кой да даде една схема за свързване на буфер, когато мощността на машината е по голяма от консумацията на инсталацията.
estqwerty - специалист
сори за офтопа - не знам колко ще е полезно да се изключва машината за дълги интервали време - бях гледал на алтерма филмче бяха вземали специални мерки за да опазят и да им бачкат машинките ако спре тока за повече от два часа заради икономичните им тарифи на които са термопомпите навън.
Ahmakov - специалист
...

Прикачен файл

123.jpg
123.jpg (28.32 KиБ) Видяна 4803 пъти
torbalan - Дървен философ
Изображение

Аз свързах буфера по тази схема (хем очаквах, че няма нищо да стане, но нямах втора помпа) и гарантирам, че нищо не се промени в работата на машината...

Прави се с две помпи - едната върти водата през буфера и термопомпата, а другата през радиаторите и буфера както е на схемата предложена от Ахмаков долу в дясно...
idunno - специалист
Е, точно тази схема на торбалан я смятам за грешна. Буферът е нещо като хранилище,където източниците депозират енергия, т.е. им трябва подаваща и връщаща тръба. От там консуматорите посредством други тръби си вземат нужната енергия - колко по - просто трябва да се обясни?! :?
Относно схемите на Мицубиши, те са по- скоро препоръчителни. :)
mindless - специалист
Съжалявам за offtopic-a, но не мога да пропусна да изразя възхищението си от българския "майстор", за който написаното в инструкциите за употреба "не винаги е така", а схемите за свързване са "по-скоро препоръчителни".
idunno - специалист
...българският майстор за който намекваш е дилър на Мицубиши и може да си бърника както си иска по схемите на тази техника, защото така намира за добре и защото акълът му и образованието леко надвишават някаква схема. И защото НОСИ гаранцията на тази техника. Но не съжалявай чак толкова за оффтопика, ето изказал си меродавно мнение- не е малко. :-D :-D :-D
mindless - специалист
"Българският майстор" е събирателен образ и всеки е свободен да смята себе си за негово олицетворение. Една от отличителините му характеристики е манията за величие. На него всичко му е ясно по принцип. Образованието му винаги е над нещата, с които се занимава. Схемите и инструкциите писани от "небългарски" майстори никога не са на ниво, защото вероятно образованието на тези, които са ги писали не е достатъчно. Този факт обаче може да бъде правилно преценен само от "българския майстор".

Чудно ми е само, защо с толкова капацитетни "български майстори" вместо да ги произвеждаме тези продукти, за които се отнасят схемите и инструкциите, само ги дистрибутираме и им превеждаме инструкциите. Очевидно е, че може да ги подобрим.
idunno - специалист
Като успееш с подобренията, особено на Мицубишито се обади, има награда. :-D :-D
И ще ти споделя нещо - българският майстор за теб може да е събирателен образ, но е една изчезваща порода хора, които успяват оправят доста неща от различен характер в различни области, защото така ги е научил живота, не ги бъркай със "стария майстор" или някоя друга категория, колкото до схемите, които всеки един производител е задължен да даде, те се наричат не случайно принципни- защото акъл се дава, само ако има смисъл. :)
...и да знаеш,че образованието никога не е достатъчно.
vs - напреднал
Виждам, че е минало доста време от последния пост, но искам да добавя едно размишление по темата за буфера.
Системата ми изисква, според производителя Мицубиши, мин. 29л. циркулационна течност. Термопомпата е 5кв моноблок и аз си представях да я вържа директно към един или два конвекторни радиатора (става дума за офис). Сега, без да съм съвсем сигурен колко вода биха събрали един или два конвектора + помпата, знам че ще е поне 4-5 пъти по-малко от този изискуем минимум. И си мисля, ако системата работи с толкова малко вода/гликол ще й стига ли да размръзява оптимално?!

Тема "Свързване на буфер към термопомпа въздух - вода" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: