Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
a_stoev - майстор
В платката влизат и трите фази, т.е. има вграден фазоуказател.
lubaka2 - напреднал
Може би си прав за смяната на компресора.Според предишния собственик на практика всичко без стоманения корпус е сменено след пожар в къщата.Преправянето на копчетата защо са го направили толкова любителски не знам.След ремонта като са тръгнали да монтират се оказва че тръбите на сондажа на солевия разтвор са били стопени от пожара и е било много скъпо да продължат.Може застраховката да не е стигнала, не знам.Историята е малко като онази кола на бабата дето е на 90 години и не е излизала от гаража и е на 30000км.Ами някак им повярвах или по скоро ми се щеше да е така. :butthead:

ЗАМЕРИХ НАВСЯКЪДЕ КЪДЕТО Е ОЗНАЧЕНО l1 l2 l3 като изключим двата бели контактора за пробно пускане до които отива ток навсякъде другаде няма.Няма ток към компютърната платка.Няма ток към трансформатора от 220 на 22 волта.Няма ток на копчето за пускане както и на l3горе на сивата букса най вляво където влиза кафевия кабел на копчето за пускан.На захранващата кутия l1 l2 l3 имат ток там където си ми го подчертал?
Ahmakov - специалист
На първата снимка има ли напрежение между L1, L2, L3?
между Т1 и Т2?

На втората снимка има ли напрежение между трите черни, в десния край на клемореда?
Проследи всичките девет черни проводника от къде идват.

На третата снимка, има ли напрежение между синия и черния? Би трябвало да е 220 V.
между оранжевия и червения? Би трябвало да е 24 V=.

На четвъртата снимка, най в ляво, под белия кабел, на първата клема трябва да има син, до него на втората клема има черен. Между тях има ли напрежение? Има ли и други свързани на клема едно и две, че не се вижда.

Дай снимка, къде и как си свързал захранващия кабел.

" двата бели контактора за пробно пускане" - престани да си играеш с тях, не са за пробно пускане, по вероятно е да са за "прецакване" на компресора!

По принцип трябва да имаш режим "Тест," но той е на копчето от където включваш машината. Три положения "Тест", "Изключено" и "Автоматична работа".

Прикачен файл

Bild.1.png

Прикачен файл

Bild.2.png

Прикачен файл

Bild.3.png

Прикачен файл

Bild.4.png
a_stoev - майстор
Човеко ставаш смешен. Явно нямаш достатъчно познания, вземи плати на някой петте лева да ти свърши работа. Контролер е няколко стотин с връзването.
1115 - специалист
На снимката, която съм дал по-долу свети ли зелен светодиод.
Това е захранващ модул и според мен трябва винаги да е под напрежение, когато машината е включена.
Очертал съм с червен кръг мястото на което ми се струва че е .
Често този тип захранвания "подуват " кондензатори от "стоене" и може там да е проблема.


П.п. По пътя на логиката, проблема е в захранването на компютъра/машината.
От там прябва да изходиш.

П.п2. Предполагам го имаш, но има описани доста неща там Цък

Прикачен файл

DSC_0643-min.JPG
lubaka2 - напреднал
Здравейте!Ами смешен съм така е.Досега съм питал в две фирми за монтаж на климатици и то майсторите по монтажа,но хората си казаха че не им се занимава.Като чуят термопомпа и все едно е някаква космическа совалка.Викнах и техник от енергото мери гледа я и накрай каза,че не е за него работа и това беше.Писах и в най-големия немски форум за такива истории понеже е немско производство и там не ме отразиха.Самата фирма след като пуснах запитване за техническа информация пък въобще не ми отговориха.Германците само искат да изкарват пари и няма никаква поддръжка след това.В интернет няма абсолютно никаква информация.И така година и половина.Тук за пръв път някой ми дава съвет като хората или поне някакви предположения.
Лампичката не свети до трансформатора ток не отива със сигурност.Довечера ще проверя това което ме съветва Ahmakov. [-o<
kabel96 - специалист
Я напиши откъде си и с каква сума си склонен да се разделиш.
1115 - специалист
Ами на платката има предпазител - пак го заграждам в червено - провери го.

Няма нищо сложно в дебъгването на ел. инсталацията. Според мен може и в форума да стане.

Събота ще ходя до Русе и мога да мина през Свищов да погледна/помогна.

П.п.
Auf der Platine befindet sich ein Sicherungssockel
für eine Feinsicherung: 5 x 20, 230 V, 6,3 A MT.
Bei Ausfall der Sicherung bleibt der Microcomputer in
Funktion, es steht jedoch keine Steuerspannung für die
Relais zur Verfügung -> Umwälzpumpen und Kompressor können nicht laufen.

Я верно го виж този предпазител.

Прикачен файл

DSC_0643-min.JPG
1115 - специалист
Сега разгледах схемата - задължително ако предпазителя е здрав измери какво е напрежението между синята клема и другите 2 сиви клеми точно над него. Това в същност ти е захранването на електрониката. Ако там няма ток - това е проблема.

П.п. В същност Ахмаков те е насочил към това на снимка 2 в неговият пост.

Ето за тук става дума на схемата.
Това е платката от снимката, но завъртяна на 180 градуса.

Прикачен файл

zahranvane.jpg
lubaka2 - напреднал
Ahmakov написа:
На първата снимка има ли напрежение между L1, L2, L3?
между Т1 и Т2?

Няма ток на всичките пет
На втората снимка има ли напрежение между трите черни, в десния край на клемореда?
Проследи всичките девет черни проводника от къде идват.

Седем проводника идват от сивия клеморед горе.Два отиват към копчето.На нито един не видях да има ток.
На третата снимка, има ли напрежение между синия и черния? Би трябвало да е 220 V.
между оранжевия и червения? Би трябвало да е 24 V=.
Няма напрежение не свети индикатора.

На четвъртата снимка, най в ляво, под белия кабел, на първата клема трябва да има син, до него на втората клема има черен. Между тях има ли напрежение? Има ли и други свързани на клема едно и две, че не се вижда.
Тук също няма ток.

Дай снимка, къде и как си свързал захранващия кабел.
Това забравих да снимам.Утре ще пусна снимка.

" двата бели контактора за пробно пускане" - престани да си играеш с тях, не са за пробно пускане, по вероятно е да са за "прецакване" на компресора!
Слушам и спирам

По принцип трябва да имаш режим "Тест," но той е на копчето от където включваш машината. Три положения "Тест", "Изключено" и "Автоматична работа".
Пробвах копчето и на тест и на включено положение няма разлика.

Тема "Термопомпа електрическо свързване" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: