Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
2v6 - майстор
Това е схемата за свързване на датчиците за температура:
Прикачен файл:
1-wire diagram.gif
1-wire diagram.gif (13.95 KиБ) Видяна 4075 пъти
2v6 - майстор
За кутия се ползва апартаментно табло за 12 автоматични прекъсвача:
Прикачен файл:
20161121_185640.jpg
2v6 - майстор
Добавен е и дисплей:
Прикачен файл:
20161111_104949.jpg
20161111_104949.jpg (97.56 KиБ) Видяна 3931 пъти
antov - напреднал
колеги , хвърлете и едно око и на моя продукт

влизате през teamviewer и гледате 2 Тпомпи как се държат. Ако уцелите момент в който са изключили влезте по късно.
захранват подово .

id 550004175
password stamboss
radius - майстор
2v6, направо започва да прилича на контролера на Мицубишито ми... даже да не те обидя с това сравнение :wink:
Антов, много интересна визуализация. Ти ли си я правил или е някакъв готов софтуер?
Имам и някои въпроси по схемата -
1. Машините инверторни ли са- гледам тока се мени в големи граници?
2. Ел. котела не трябва ли да е последователно на ТП?
3. Защо са равни дневната и нощна консумация?
4. Защо датчиците за външна Т се разминават с 2 С.
5. Понеже не работят в синхрон двете машини, как решаваш коя да е по-натоварена?
6. Имаш ли идея колко е водата в системата и какво е налягането?
Virtex - майстор
antov написа:
колеги , хвърлете и едно око и на моя продукт
Интересен софтуер.

Тези 2 термопомпи каква площ отопляват ? ~3kW ми изглеждат много.
antov - напреднал
radius написа:
2v6, направо започва да прилича на контролера на Мицубишито ми... даже да не те обидя с това сравнение :wink:
Антов, много интересна визуализация. Ти ли си я правил или е някакъв готов софтуер? пц софта и контролерния са мои
Имам и някои въпроси по схемата -
1. Машините инверторни ли са- гледам тока се мени в големи граници? он/офф , зависи кога са тръгнали и дали са в режим , помпите си променят постоянно дебита за поддържане на оптимална кондензация и затова тока варира
2. Ел. котела не трябва ли да е последователно на ТП? послед на топлообменник е противопоказно да се вкл друг топлоизточник , минава в изпарение :))
3. Защо са равни дневната и нощна консумация? различни са
4. Защо датчиците за външна Т се разминават с 2 С. датч външна е един , с кой го сравняваш
5. Понеже не работят в синхрон двете машини, как решаваш коя да е по-натоварена? машините са различни , алгоритъм решава коя да работи или и двете според топллинната нужда и външ темп
6. Имаш ли идея колко е водата в системата и какво е налягането?
около 30 лт 2 бара
antov - напреднал
potrebitel22 написа:
antov написа:
колеги , хвърлете и едно око и на моя продукт
Интересен софтуер.

Тези 2 термопомпи каква площ отопляват ? ~3kW ми изглеждат много.
зависи кога си ги гледал . 120 м2 къща с средна изолация и подово по стайна темп . може да изкл за по няколко часа и после трябва да се наваксва :))

п.с до всички колеги , колеги дадох ви достъп да гледате , моля ви не разцъкваите програмата защото някой я минал в ръчен режим , друг ми спрял едната помпа , трети затворил програмата и т.н . По принцип проблем не може да и се създаде дори и да рестартирате компа , всичко си тръгва само и дори и да изключите компа , контролера си поема цялото управление и т.н
благодаря за разбирането
Virtex - майстор
antov написа:
п.с до всички колеги , колеги дадох ви достъп да гледате , моля ви не разцъкваите програмата защото някой я минал в ръчен режим , друг ми спрял едната помпа , трети затворил програмата и т.н . По принцип проблем не може да и се създаде дори и да рестартирате компа , всичко си тръгва само и дори и да изключите компа , контролера си поема цялото управление и т.н
благодаря за разбирането
Мисля team viewer-a има опция за 'read-only' режим, т.е. да може само да гледат:

Еxtras -> options -> advanced -> при мен на английски е "advanced settings for connections to this computer" -> access control -> view only

Тази опция мисля ще ограничи всяка връзка към твоето РС.

Другата опция е да направиш акаунти (ако има такава възможност) и да има 2 различни опции - една за теб админ и една за 'гледане' :)
antov - напреднал
potrebitel22 написа:
antov написа:
п.с до всички колеги , колеги дадох ви достъп да гледате , моля ви не разцъкваите програмата защото някой я минал в ръчен режим , друг ми спрял едната помпа , трети затворил програмата и т.н . По принцип проблем не може да и се създаде дори и да рестартирате компа , всичко си тръгва само и дори и да изключите компа , контролера си поема цялото управление и т.н
благодаря за разбирането
Мисля team viewer-a има опция за 'read-only' режим, т.е. да може само да гледат:

Еxtras -> options -> advanced -> при мен на английски е "advanced settings for connections to this computer" -> access control -> view only

Тази опция мисля ще ограничи всяка връзка към твоето РС.

Другата опция е да направиш акаунти (ако има такава възможност) и да има 2 различни опции - една за теб админ и една за 'гледане' :)

става , но има фаилове в които могат да гледат консумации , температури . абе да си бутат хората , не е фатално , с учебна цел :)) системата си работи и без комп'търа

Тема "Най-доброто управление на термопомпа въздух-вода" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: