Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
чет юли 13, 2023 8:16 amnikosnenkov написа:
...И само за справка, преди години имах NEO - бачка 10 години. Между тези десет години, само веднъж допълваха фреон. И не струваше четирицфрена сума. Не винаги скъпото е непременно по-дълготрайно.
Неото седи закачено и бачка от 2008ма. Никога не му е правено нищо, освен да му изтупам и измия филтрите, понякога. Но пък е по добрият калорифер.
В сеткома хората си правят тестчета с евтини китайци. Купуват и си ги поставят сами. Драми, като твоята, не съм мяркал.
nikosnenkov - напреднал
чет юли 13, 2023 8:48 amТрифон П.Трифонов написа:
чет юли 13, 2023 8:16 amnikosnenkov написа:
...И само за справка, преди години имах NEO - бачка 10 години. Между тези десет години, само веднъж допълваха фреон. И не струваше четирицфрена сума. Не винаги скъпото е непременно по-дълготрайно.
Неото седи закачено и бачка от 2008ма. Никога не му е правено нищо, освен да му изтупам и измия филтрите, понякога. Но пък е по добрият калорифер.
В сеткома хората си правят тестчета с евтини китайци. Купуват и си ги поставят сами. Драми, като твоята, не съм мяркал.
Проблемът се оказа, съвсем различен от това, което съм разбрал. Нивото на фреона е ниско, не както съм разбрал, че изобщо няма. Казаха, че ще сложат колкото трябва и ще направят вакуум. Би следвало след това да няма проблем.
шоп - майстор
чет юли 13, 2023 8:54 amnikosnenkov написа:
Казаха, че ще сложат колкото трябва и ще направят вакуум. Би следвало след това да няма проблем.
Може и да има. Зависи, колко са читави монтажниците.
Ако искат само да допълнят направо ги гони.

Р32 е многокомонентен хладилен агент и не се допълва.
nelina_london - специалист
А,аз бях чела че R32 е еднокомпонентен ,за разлика от R410 .Затова се ядосах ,когато климатиците ни трябваше да дойдат с 32 и чак на монтажа видях ,че са с 410 .
шоп - майстор
Всъщност права си, обърках с 410 и 407.

Нищо, пак трябва да го изтеглят докрай и после на кантар да се зареди .
nikosnenkov - напреднал
чет юли 13, 2023 9:02 amшоп написа:
чет юли 13, 2023 8:54 amnikosnenkov написа:
Казаха, че ще сложат колкото трябва и ще направят вакуум. Би следвало след това да няма проблем.
Може и да има. Зависи, колко са читави монтажниците.
Ако искат само да допълнят направо ги гони.

Р32 е многокомонентен хладилен агент и не се допълва.
Прикачен файл:
Screenshot_20230713-093253-586.png
nikosnenkov - напреднал
Както стана ясно, остава да се надявам, че монтажниците са достатъчно компетентни. Бая сертификати имат. Та 🤞
А най добре е Нико да спре да обяснява.
Може да се окаже, че напразно хулим монтажниците.
nikosnenkov - напреднал
чет юли 13, 2023 9:39 amТрифон П.Трифонов написа:
А най добре е Нико да спре да обяснява.
Може да се окаже, че напразно хулим монтажниците.
Аз не ги хуля 😀 от самото начало зададох въпроса си, дали е възможно да изтече заводски или при транспортирането. Ако не им вярвах, нямаше да ги извикам в дома си.
Споко! Ясно е, че им имаш доверие.
Ние си позволихме някоя друга приказка.

Тема "Нов климатик - липса на хладилен агент" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: