• 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 68
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
denuchi - специалист
и колко киловата ти трябва. тя цената не е чак "голяма" болка. сондажа бърка малко работата освен ако не разполагаж с такъв под ръка.
fbr - майстор
Кладенеца го имам налице, така че там нямам проблеми.vanko68 ми помогна да видя данните на продаваните термопомпи, и видях че съществуващата отоплителна система няма да може да се използва.Смятах да отоплявам къща около 150 квадрата на два етажа, но като гледам термопомпите в този клас са трифазни, така че и с ЕОН ще си имам проблеми.
LazarGanev - "Велик майстор"
Две по-малки не вършат ли работа? А кладенеца има ли нужния дебит? Водата какво смяташ да я правиш?
Чаро - Акълия
10-11 киловатовите машини за монофазни. Няма ли да ти стигнат тия киловати ??
:?: :idea:

Ако дадеш повече инфо може и да излезе нещо...
fbr - майстор
Кладенеца съм го пробвал, има нужния дебит ,оставял съм 3 дни да работи и няма спадане на нивото на водния стълб.Отпадната вода смятам да я изхвърлям в канализацията.Две машини могат да я свършат работата преполагам, но досега не съм обърнал внимание на относително ниската температура на водата на изхода.Та сега мисля по въпроса дали да заменя съществуващите радиатори с конвектори или да събарям всичко и да правя подово.
vanko68 - специалист
Можеш само да добавиш в паралел на радиаторите малки конвектори при нужда да помагат на радиаторите,а освен това да охлаждат през лятото,когато пък радиаторите не могат.
Подовото трудно охлажда,трябва да е "стенно" или "таванно".
LazarGanev - "Велик майстор"
Ако инсталацията ти е добра, поставянето на някой конвектор ще излезе несравнимо по-евтино от подово, ама ти си знаеш.
dj_marti79 - специалист
Чакайте бе хора. За какви 10-11 киловатови машини говорите? Направо си изкарах акъла. Аз с 10kW Ще се топля и само на ток. Едно време слагаха на котлето 2 нагревателя по 3kW от бойлер и се подържаше прилична температура.
Имам едно питане:
Възможно ли е кладенеца да бъде изкопан в гаража (мазето), тоест под къщата и има ли някакви пречки?
vpa - специалист
dj_marti79 написа:
Имам едно питане:
Възможно ли е кладенеца да бъде изкопан в гаража (мазето), тоест под къщата и има ли някакви пречки?
Няма проблем в село Студена :-D кладенеца(бунара) ни е в мазето. Като спрат водата си включваме помпата и къщата е захранена с вода.
filmatoplo - майстор
Днес температурите паднаха малко щото вали цял ден - включих помпата на печката Прити с водна риза и се топлих от серпентината на бойлера който сега е на ток .По радиаторите върви вода с 30 градуса , е топли и камината ама вече няколко пъти съм се топлел така и става - 30 лева на месец ток повече . Само в месец септември и октомври става с външна не по малка от 5-10 гр . :) Днес външна бяха 16-20 гр .
  • 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 68

Тема "Направи сам термопомпа" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: