• 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 33
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
mrdds - специалист
Тъкмо се връщам от магазина за климатици.И те така ме посъветваха,да заложа на Панасоника,но предния модел CS/CU-E09NKE-3 - Econavi 2012.От тях продавали най-много и имали голямо наблюдение,новия модел все още не го били сервизирали и нямали идея какво ще е.Разликата била в софтуерните екстри.Компресора бил същия като стария.

За хола,който е 21 кв. ми казаха,че мога да разчитам на 9-ката щом имам изолация и хубава дограма.Още повече,че всички съседни помещения ще са климатизирани .
EDI - майстор
Стария модел е добър, новия обаче е с ТРВ има и доста други подобрения.И двата ще ти вършат работа, който си избереш вече ти.9-ката ще се зори в студа, но както си решиш ти.
idunno - специалист
Конвенционален GREE-24ka и Yamoto става.
idunno - специалист
Лошо прочетох мерната единица след 50-12ка ще ти свърши работа.
24ка не е ли голяма за 22-23 кв.м.
idunno - специалист
е, затова я поправих на 12ка в следващия пост,недоглеждане...
zmiori - специалист
Каквато и "талпа" да вземеш ще те охлажда ама ако търсиш и комфорт, вземи нещо по скъпичко. / горния краи на бюджета ти/
валкиса - специалист
С прозоречен е по ефтино.
Vancata - напреднал
Относно toyotomi. И двете серии Акира и Куро са Китайски и би следвало да ги приспаднем към 3та група. Притежател съм на един китаец акира и е същия като аналогичен климатик на грии само с лепенка на toyotomi. Тъй, че не се подлъгвайте по маркетинговото име и разни фирмени трикове :) А цената разбира се е с едно 40% отгоре заради "японското качество".
Dzver - специалист
Бюджета е 1200-1300 без монтажа. -
стая - 24кв, - 60 куб.
изолация, ал. дограма, една външна стена(южна).
отдолу и отгоре не се отоплява.

както се предполага, трябва да е много тих.

трябва ми и за топло и за студено
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 33

Тема "За всички тези които се чудят каква марка климатик да купят!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: