• 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 33
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
Вече почвам да се разубеждавам и клоня повече към: Mitsubishi Electric msz ge35va http://vimax.bg/productv/5486/klimatik- ... e35va.html ... Мнения?
VLADO66 - майстор
35 ще ти е голям обаче виж какво пише за 25 http://forum.setcombg.com/%D0%BA%D0%BB% ... e25va.html
idunno - специалист
Мицубишито е класа над Фуджитсу-синоним в БГ за евтино и хубаво.
За две стаи- един климатик- сигурно става, ако са свързани с плъзгаща врата.Мицубиши си имат серия климатици за отопление - зубадан- и въпреки, че съм противник на идеята малко дете да се отглежда на климатик, то лично аз бих си сложил две 9 -ки от тази серия (да скъпичко е, но това си е личното ми виждане по въпроса).
Здравейте отново колеги. Ударих на камък :( Обиколих всички фирми за климатици във Види и се оказа, че никъде не предлагат Mitsubishi Electric MSZ/MUZ GE35V, нито Fujitsu General ASHG 12LEC! Сега вече не знам какво да правя :( На всякъде ми предлагат Fujitsu General ASHG12LMCA/AOHG12LMCA 2013 за 1200лв. и казват, че е много добър и не знам си какво ... какво мислите за него, някой има ли го? Явно повечето стари модели не се произвеждат и са заменени с нови (по калпави според мен)! Ще може ли той да се справи с моя проблем и дайте някакво решение за климатик .. Благодаря!
EDI - майстор
LMCA е заместника на LEC.Един човек от другия форум - СЕТКОМ скоро е монтирал 12-ица и даде добри отзиви - тиха работа на двете тела, добра конструкция на вътрешното, големи клапи и добро управление на потока.Не е отварял външното, но там не се очакват някакви промени.Иначе GE и LEC са на изчезване, но все още се намират, макари вече по-рядко.
Maudlin - помощник
Колебая се много между следните два модела:

DAIKIN EMURA FTXG25JA

или

FUJITSU ASYG09LUCA
idunno - специалист
И в какво се изразява колебанието?
Maudlin - помощник
Дайкина е с 300 лв по-скъп, малко повече харчи при отопление (с 0.1 кВт), но пък е по-шумно външното тяло с 6 дб. Не знам дали си заслужава парите отгоре. В това се изразява колебанието !
idunno - специалист
Има защо Дайкин да е по- скъп от Фуджитсу.Колкото до 6 децибела и 100 вата разлика, как смяташ да провериш дали е вярно?6 децибела :)
Най - добре отиди някъде където ги има и двата и разгледай вътрешните тела, понатисни тук таме, въобще- око да види ръка да пипне.
nextvasko - напреднал
Имам климатик Фуджитсу инвертор от миналата година и от фирмата ми казаха ,че има профилактика на всяка година струваща 40 лв. и ако не се извърши, просто отпадала гаранцията от 36 месеца :shock:

Искам да Ви попитам, дали при всички фирми е така или това се определя индивидуално от всяка фирма?
Благодаря предварително
  • 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 33

Тема "За всички тези които се чудят каква марка климатик да купят!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: