• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
lyubohar - майстор
Че колко трябва да струва една профилактика на климатик-100,200,500лв.,или нов климатик?
Колко време се отделя за една профилактика-1,2,3,или 8 часа-един работен ден?
Какви части се сменят-фреон ,компресор?
Колко скъпи са инструментите с които се извършва?

Аз съм учил 20 години за моята професия.
Инструмента ми струва колкото една нова кола-собствен,не държавен.
Заплатата ми е такава,че най-големия надник който съм получвал е 30лв. за пълен работен ден.
Работил съм в най престижия в България институт за моята професия.
Представял съм държавата по цял свят.А техниците къде? В махленската кръчма?
Пенсията ми е 390лв.(има и двойно по малки).
Та колко трябва да е надника на един хладилен техник,кой учил,кой не е?
Хайде засрамете се.Поне си трайте.
Kasap - специалист
А колко трябва да струва една пломба или една баничка? А колко трябва да бъде една нормална пенсия...?
Засрами се ти!
fbr - майстор
Не е луд тоя дето....зелника..... и т.н.
a_stoev - майстор
Като гледам се търси цена на профилактика 1/4 от цена на монтаж. И какво се профилактира?
Пушат фасове на терасата и гледат 5 мин манометрите. Накрая оставят хлабави капачките на шрьодер вентила и изпусне.

П.П Аз съм от другата страна на барикадата и ми е съвестно как разни мошеници дето един скапан сензор не могат да диагностицират ходят и лъжат хората с трицифрени суми. Щото като си закарам колата на сервиз и там същите пeдераси, защто номера минава.
dundurma - специалист
прости им боже........профилактика без сваляне на телата е........ТАШАКА НА ШАКА и ако някой я прави ,както трябва за 50 кинта значи не уважава труда си
lyubohar - майстор
Пак да питам-за колко часа се извършва качествена профилактика?
За сведение в Германия заплащането е 8.50евро на час-слагаме го 20лв.
Ако тази профилактика я правите за час-ами Вие сте минали Германия.
За два часа-пак сте я минали.
Безмислен спор с хора,които си мислят,че са повече от доктори,хора на изкуството
и куп още стойностни професии,за които се иска освен дългогодишно обучение и други качества.
Пийте си ракията и си мислете,че сте велики.
dundurma - специалист
аз профилактики не правя,а ПЛАЩАМ за нея и знам как се прави.затова уважавам труда на КАДЪРНИТЕ
ktamen - специалист
На мен така и не ми е ясно какво се прави при тая профилактика :?
Климатика има същото устройство като хладилника. И за хладилника ли някой трябва да идва да му прави профилактика?
Моя климатик чат пат му мия филтрите - и това му е цялата профилактика.
fox_vt - майстор
Профилактика е да дойдат пичовете да измият външния и вътрешния топлообменник,да свалят и почистят турбината(повечето ръчкат с четката и квото падне),да смажат ако е нужно лагерите на турбината.И накрая най скъпата но и най лесна част да източат фреона да го претеглят и да дозаредят ако се налага според предписаното от производителя.Казвам най лесна част защото гледането на вакуумпомпата и кантарчето е къде къде по лесно от разглобяване на цялото вътрешно тяло и почистването му.

Според една известна теория-ако нещо работи не го барай-частта с фреона може да не се прави,и чак при поява на проблем в работата и мощноста на климатика чак тогава да се направи.

Но според един друг известен закон-закона на мърфи-който гласи:проблема ще се случи точно когато най малко очакваш във най кучия студ зимата и съответно техника който ще извикаш ще ти обяви тарифа*2 минимум на обичайната.
ktamen - специалист
Почистването, ако изобщо е нужно мога да си го направя и сам. Дозареждането на 410 е недопустимо и въпреки това повечето "майстори" го практикуват и не виждат в това нищо нередно. Смазването......... хич не ми се коментира.
Ако някой ми обяви двойна тарифа ще си намеря друг или просто ще включа духалката.
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11

Тема "Как се монтира климатик" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: