• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 14
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
kuuuuuul - майстор
В края на миналата зима си купих тази ТП http://www.ebay.de/itm/Luft-Wasser-Warm ... 41649a5506 но докато я монтирам времето се стопли и нямаше нужда от нея,но вчера най после направих първия 24-часов тест.Отоплявам около 90м2 ПВЦ дограма,външно 10см каменна вата,от долу и от горе неотопляемо,подово около 55м2 и радиатори.Още не съм много на ясно с настройките,но с течение на времето ще ги налучквам,за сега съм ограничил под./връщ. вода 40/30гр.През първите 3 часа консумацията беше по 2,3кв/ч а в последните два часа 1,2кв/ч/в тази консумация са включени две циркул.помпи общо 230W.Външната тем.през целия период беше около 8гр /през ноща по ниска/,отдадената мощност около 9кв /според топломера/,в стаите 21гр..Изразходвани дневна 27,4кв и нощна 12,6кв общо 40кв=7,25лв.Към края работеше 10-на мин. и 10-на почиваше.До сега се топлих с котле на твърдо гориво което зареждах с въглища 10кг=3,50 +1лв дърва=4,5лв и изкарваше максимум 6ч.За сега е това да видиме като паднат температурите :?
VLADO66 - майстор
Какво включва комплекта,какъв КОП,максимална температура на хидробокса :? Нещо ме заинтригува особено ценичката. :)
kuuuuuul - майстор
ТО е тръбен и е вграден/трябва инсталацията да е с антифриз/,копа го дават 4.В линка всичко е показано,а на края има и видео.Максимална тем. дават до 60гр.От тебе се иска само да и намериш място и да я свържеш към инсталацията.Говорих и с други които я ползват и те отопляват от 200 до 300м2 :shock: и били доволни,за това сложих и аз главата в торбата.Гаранция смятай че няма.Предпочетох това пред пелетен котел след като умувах цялата минала зима.
a_stoev - майстор
Нещо не ми се връзват параметрите които цитира, и това което гледам от ебей.
Дават я 18 квт. ти казваш че отдава 9. да не е с 2 компресора или е инвертор? Консумацията също е 1/2.
Тази разлика 10*С вход/изход ми се струва много голяма.
kuuuuuul - майстор
Разликата при мен беше 7гр,а това което съм задал са максимални стойности.Миналата зима като я пуснах за малко показа 12кв :? Единия датчик на топломера не е потопен във водата а е в дупката на един обокновен термометър.Консумацията не е моментна а за 1ч. по електромера.
Не е инверторна.
jinio - специалист
Кууул а какво стана с телата от климатиците, щото казваш че си я вързал на радиатори? Мога ли да взема такава и да си сложа на всякъде тела от климатици, с изключение на банята разбира се, или ще е по икономично да си оставя радиаторите?
kuuuuuul - майстор
jinio написа:
Кууул а какво стана с телата от климатиците, щото казваш че си я вързал на радиатори? Мога ли да взема такава и да си сложа на всякъде тела от климатици, с изключение на банята разбира се, или ще е по икономично да си оставя радиаторите?
Пропуснал съм,телата си работят 3бр. Изходящия въздух 29-30гр.Те са за предпочитане пред радиаторите.
a_stoev - майстор
kuuuuuul написа:
Разликата при мен беше 7гр,а това което съм задал са максимални стойности.Миналата зима като я пуснах за малко показа 12кв :? Единия датчик на топломера не е потопен във водата а е в дупката на един обокновен термометър.Консумацията не е моментна а за 1ч. по електромера.
Не е инверторна.
В такъв случай всичко е наред. dT по принцип трябва да е в границите 4 до 6*С, твоето е приемливо.
kuuuuuul - майстор
Ето една пелетна камина с горе-долу същите показатели. http://kamini_na_peleti.multiterm.org/%D0%BA%D0%B0%D0%BC%D0%B8%D0%BD%D0%B8%20%D0%BD%D0%B0%20%D0%BF%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D1%82%D0%B8.php?%D0%BC%D0%BE%D0%B4%D0%B5%D0%BB=Iside%20Idro
Минималния и разход е 1,2кг пелети 1,2 х 0.35ст= 0.42ст което е около 2кв + разхода на помпата и електрониката при ТП за сега е по малко.
svetliopi44 - Чирак...
kuuuuuul
Колега, извинявам се че ще ползвам твоята тема, но е най-прясна.
Въпроса ми е следният(породен от това че ми се ще да си спретна една помпа въздух вода от климатик) , кое при избора според вад би трябвало да е водещо ... висок COP(4.00-4,50) или възможност за работа при до -15гр. :?
:partyman:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 14

Тема "Термо помпа въздух-вода на Kuuuuul" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: