• 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
radius - майстор
Хм, с много се разминават нещата. Аз имам (по сметки) около 8-10кВ необходима мощност, 600м тръби в 11 кръга ( 2 за бани с радиатор и лира и после серпентина по пода) и са изкарали 1.3 куб.м. дебит ( което не би трябвало да зависи от тръбата както писах, а от мощността и делта Т) и 3.6м напор. Напора ми е под въпрос, колко ли трябва да е?
kuuuuuul - майстор
Равносметката за сезон 2014/2015
11.2014 = 108лв
12.2014 = 165лв
1.2015 = 191лв + 5дни котел
2.2015 = 93лв + 14дни котел
3.2015 = 140лв + 5дни котел
4.2015 = 88лв
всичко = 785лв +дърва 2.5м3 х 65лв =165лв + бойлери (150+ 200)=140лв
= 1190лв средно 200лв/месец за две жилища по около 80м2
Максималния разход 2.4кв при -10гр, средния 1.6кв около 0гр.
Котела го паля когато съм си във вкъщи и много ниски тем. или тежка мъгла.
kuuuuuul - майстор
Последните дни имаше много тежка мъгла,наложи се да увелича времето за размразяване от 5 на 10 мин въпреки всичко разхода не надмина 2кв на час или макс. около 40ст/ч. Направих следния експеримент,заредих котела с 10кг=3.50лв въглища и около 10кг = 1лв дърва или всичко 4.50лв изкара около 7ч или 64ст/ч.
Izvinqvam se ako e malko offtopic, no dali nqkoi ima predstava dali moje chilera ili taka narechenoto vanshno tqlo na TP vazduh-voda moje da se montira v zatvoreno pomeshtenie(kotelno) v koeto ima postoqnna temperatura ot 10 gradusa i lqto i zima. Ako nqma prechki da se napravi takav montaj bi li imalo predimstva pred vanshniq montaj, kato lipsa ot minusovi temperaturi, magla i t.n.

Blagodarq.
LazarGanev - "Велик майстор"
Eddie90 написа:
Izvinqvam se ako e malko offtopic, no dali nqkoi ima predstava dali moje chilera ili taka narechenoto vanshno tqlo na TP vazduh-voda moje da se montira v zatvoreno pomeshtenie(kotelno) v koeto ima postoqnna temperatura ot 10 gradusa i lqto i zima. Ako nqma prechki da se napravi takav montaj bi li imalo predimstva pred vanshniq montaj, kato lipsa ot minusovi temperaturi, magla i t.n.

Blagodarq.
Добър ден! Добре дошъл, честит първи пост.
Qwerty > Явертъ
Правило 4
Тук не сме маймуни.
radius - майстор
Ти направо ще откриеш вечния двигател, ако го монтираш вътре.
nQm@ predim$t\/@
2v6 - майстор
Eddie90 написа:
Izvinqvam se ako e malko offtopic, no dali nqkoi ima predstava dali moje chilera ili taka narechenoto vanshno tqlo na TP vazduh-voda moje da se montira v zatvoreno pomeshtenie(kotelno) v koeto ima postoqnna temperatura ot 10 gradusa i lqto i zima. Ako nqma prechki da se napravi takav montaj bi li imalo predimstva pred vanshniq montaj, kato lipsa ot minusovi temperaturi, magla i t.n.

Blagodarq.
При такъв монтаж зимно време в котелното температурата винаги ще е много под нулата - ще може да се ползва вместо фризер :idea:
didoka - помощник
Здравейте, към Kuuuuul интересна тема,може ли да споделиш как се държи термопомпата в тези студове( ако ,разбира се си я ползвал), колко и е потреблението на ток и т.н.Благодаря
kuuuuuul - майстор
При -14гр разхода стигна 2,5кв/ч и тем. в стаите се покачи с 1-2гр. понеже времето на работа се увеличи.След това минах на котела за да не я товаря излишно,от днес пак минавам на нея.
s_s1 - специалист
Много добра тема, благодаря за споделеното.
От 2 дено се зачетох в теми за термопомпи, понеже и в къщи имам вече една правеняк.
Но я ползвам от втората седмица на февруари и не знам как се държи на по-студено.
Не ми е ясно защо увеличавате вечер температурата, аз в къщи я намалям, за да спим спокойно, а сутрин от 5.30 ч. задавам 22С, за да е топло когато станем.
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14

Тема "Термо помпа въздух-вода на Kuuuuul" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: