• 1
  • 2
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
Здравейте, имам въпрос, дали е възможно да се включат две или три вътрешни тела, към единичен външен климатик, без използване на разделителен уред, а само чрез разклонение на тръбопровода?
О.К. , не. Някой може ли да развие темата обаче? Какво се получава, къде е проблема, някои опити? Ако някой може да сподели, мисля че е интересно.
EDI - майстор
По принцип не се различава кой знае колко конструкцията, но след четирипътния вентил има фабрично разделяне на крановете, като преди тях са монтирани заглушители за всяко вътрешно, фабрично се разделя тръбата преди ТРВ-то и капилярките, като са монтирани две ТРВ-та и капилярки за всяко вътрешно тяло.Освен това сигурно и софтуера е малко по-различен.
todortv - майстор
Ще добавя, че компресора трябва да е по-мощен, площта на кондензатора/изпарителя също.
С две думи, ако външното тяло е предвидено за едно вътрешно, не става, дори има определена макс. дължина на тръбите....
За мощността на кондензера е ясно, както и за изпарителите. Мисълта ми е, ако не се търси охлаждане в някои помещения и отопление в други по едно и също време, а говорим само за един режим, примерно само охлаждане. Ясно е, че за различни режими е необходим уред като БиСи кънтролър за успоредно функциониране. Чисто от практична гледна точка ми е интересно(особено ако някой е пробвал) какво се получава при свързване на няколко вътрешни тела успоредно. Не се бърка нищо в газовата или течната фаза.
EDI - майстор
Ще се обърка електрониката според мен и машината няма да работи.Или ще работи, но не се знае дали изобщо ще върши работа.Ако имаш външно и две вътрешни може да опиташ, ама според мен не си заслужаваМожиш да разделиш двата крана на външното с по-два крана всяко, това ще стане без проблем, ама управлението ще се гътне.Ще имаш датчици на две вътрешни тела, работещи при различни условия и съответно изискващи отделен алгоритъм на работа на течност и газ за всяко, които ще се мъчат да управляват един агрегат.Трябва си отделно управление на течна и газова фаза за всяко тяло.
jinio - специалист
Според мен може и да стане, но едното тяло да е примерно 9ка, ако климатика е 12 разбира се, и да му се извадят датчици и платки, т.е да му се остави само вентилатора и си мисля че свързването, трябва да стане последователно, което би било по добре, ааа и се долее малко фреон допълнително.
todortv - майстор
Принципно е възможна постановката, но пасивното тяло да е второ в последователната схема и каквото закачи.
Мисля, че ще се получи преохлаждане/ прегряване на връщащия фреон, което допълнително ще тормози машината.
Не съм забелязал разлика на вътр. тела на 9 и 12.
jinio - специалист
todortv написа:
Принципно е възможна постановката, но пасивното тяло да е второ в последователната схема и каквото закачи.
Мисля, че ще се получи преохлаждане/ прегряване на връщащия фреон, което допълнително ще тормози машината.
Не съм забелязал разлика на вътр. тела на 9 и 12.
Ами тогава, може да се направи проба с една 18ка външно и две 9ки вътрешни
  • 1
  • 2

Тема "Мулти сплит към сингъл компресор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: