• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 34
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
lubaka2 - напреднал
torbalan написа:
lubaka2 написа:
...
Здравейте!
Интересува ме подземният колектор,който сте посочили.Той реално е 50 на 50 широка и тясна тръба.Прочетох в инструкция че се препоръчва около 25% да е по широката тръба?В инструкцията на моята машина пише:
Кондензаторът се състои от медни тръби, увити корони, които
присъединят дистрибутор и колектор.
Броят на пръстени ще варира в зависимост от калоричност
предоставен от генератора.
Брой на вътрешните пръстени 3
Короните се от мед с дебелина 0,4 мм до 0,6 мм
външен диаметър 9.52 мм дължина е максимално 80 m.
Тук въобще не е описана широката тръба???
Модела на компресора е Copeland ZR18.
Ще го правя с 36 метра вертикален сондаж?Трябва ли да има някакви маслени трапове и т.н.
Трябва ли да взема тръба 1мм. защото препоръчаните май са много тънкостенни?
Благодаря!
При мен са три кръга по 50 метра. 25 м. са по-тънката тръба, а другите 25 са с по-дебела тръба.
Точните диаметри вече не ги помня.
Интересно при мен едната тръба излизаща от термопомпата е 19мм. ,това мисля е за фреон в газообразна форма,
а другата тръба е 12.75 за за втечнения фреон.Чета в интернет ,че за вертикален вариант в сондаж едната тръба трябва да е 3/8,
а другата 5/8 тръбите на машината са по-големи за да поемат газа и течността по лесно ли?Някой ще даде ли съвет дали така е добре?Отдава 3.7kw харчи 1.05 kw. по американски стандарт 1 ton.Утре ще пусна снимки на тръбите......
a_stoev - майстор
Може ли текста на ръководството в оригинал, че тоя превод нищо не ми говори?
lubaka2 - напреднал
a_stoev написа:
Може ли текста на ръководството в оригинал, че тоя превод нищо не ми говори?
тук може да видите оригиналното ръководство
https://drive.google.com/file/d/0B3Ax5Z ... sp=sharing
a_stoev - майстор
ъъ, там не се говори за вертикален сондаж.

До колкото съм чел, из всички марки VRF има маслени трапове на всеки 6 м. по височина. Това при 410. При 407 не знам дали има разлика, не са ми попадали из ръцете такъв клас машини на него.
Та мнението ми е, че това което го мислиш няма да стане. Вземи си направи хоризонтална серпентина както са ти написали хората. Ще покопаеш малко повече, но и сондажите не са без пари. Потърси в нета да видим дали някъде ползват вертикален сондаж за циркулация на фреон. Освен във Фукушима.

П.П.
Мисля че за полагане на хоризонтална серпентина може да се ползва безизкопен метод с трактор от класа на болгара, с работен орган на основата на зъб от продълбочител. иначе полагане на тръба с копаене с багер е безсмислено скъпо.
a_stoev - майстор
Тая машина от кой я купи?
idunno - специалист
Стоев, няма никакви маслени трапове поне на VRV-тата на Дайкин.
a_stoev - майстор
Прав си. В такъв случай се коригирам:
До колкото съм чел, из всички марки евтини VRF има маслени трапове на всеки 6 м. по височина.
Тая френска машина има ли маслен сепаратор? Предвиден ли е вариант на работа със вертикален сондаж?
torbalan - Дървен философ
a_stoev написа:
...
П.П.
Мисля че за полагане на хоризонтална серпентина може да се ползва безизкопен метод с трактор от класа на болгара, с работен орган на основата на зъб от продълбочител. иначе полагане на тръба с копаене с багер е безсмислено скъпо.

Много на плитко. 1.1 метра.
При мен тръбите са между 2.5 и 3 метра дълбоко закопани. И не е толкоз скъпо...
lubaka2 - напреднал
Прикачен файл:
1.jpg
Прикачен файл:
2.jpg
lubaka2 - напреднал
Прикачен файл:
3.jpg
Прикачен файл:
4.jpg
Прикачен файл:
5.jpg
Прикачен файл:
6.jpg
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 34

Тема "Термопомпа Земя-Вода(самоделна)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: