Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
Здравейте,
Надявам се да съм уцелил правилния раздел
Проблема е следния:
Параувителят ми е свързан с комина на сградата или поне така предполагам. Проблема е там, че твърде често през него се връщат някакви пушеци, които усмърдяват абсолютно целия апартамент. Предполагам, че това са пушеци от готвенето на други мои съкооператори, но досега не съм срещал някой друг да се оплаква от подобен проблем.
Моля ви, дайте ми някакъв съвет към какъв майстор да се обърна и какво може да причинява този проблем. Ще се радвам, ако препоръчате някой майстор, на когото може да се има доверие. Живея в София.
zdravcho - специалист
Простете невежеството ми, ама какво е
VNikola написа:
Параувителят
iliya_i - майстор
VNikola написа:
Здравейте,
Надявам се да съм уцелил правилния раздел
Проблема е следния:
Параувителят ми е свързан с комина на сградата или поне така предполагам. Проблема е там, че твърде често през него се връщат някакви пушеци, които усмърдяват абсолютно целия апартамент. Предполагам, че това са пушеци от готвенето на други мои съкооператори, но досега не съм срещал някой друг да се оплаква от подобен проблем.
Моля ви, дайте ми някакъв съвет към какъв майстор да се обърна и какво може да причинява този проблем. Ще се радвам, ако препоръчате някой майстор, на когото може да се има доверие. Живея в София.
Може съседите да са си сложили обратни клапи. Нито е сложно, нито е скъпо, а често самите аспиратори са окомплектовани с такива. Може просто този, който ти го е слагал, да я изхвърлил да не се мъчи.
Благодаря за отговора, а да знаете къде се поставя тази клапа?
iliya_i - майстор
На изхода на аспиратора. Там от където тръгва тръба към комина. Клапи се продават. Само трябва да се съобрази диаметъра на тръбата.
nikolovvd - майстор
Продават се специални части за аспирация.
Първо на мястото където се свързва с коминното тяло се слага розетка с клапа.
След това, ака въздуховода минава над шкафовете в кухнята, се минава от кръгъл към правоъгълен въздуховод.
За по-сигурно се слага още една клапа - правоъгълна и след това се свързва с аспиратора.
Понякога само една клапа е достатъчна, но когато някой пържи лук или прави риба на скара, мисля че и 4 клапи няма да са достатъчни. :-D

Тема "Помощ! Проблем с комина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: