• 1
  • 2
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
hkk - помощник
Здравейте.
Имам климатик Панасоник, инвертор, не китайче, а от малайзийската серия - бих казал средна хубост.
По принцип се справя много добре, но в тези студове естествено започна да се мъчи. Иска ми се да му сложа нагревател на външното тяло което да включвам в най големите студове за да може да размрази на 100%.
От малък град съм и има няколко фирмички за климатици и доколкото съм чувал от други взимат около 100лв за монтажа на нагревател. Но не парите са ми проблема, ами това че май го свързват към дефроста, което мене не ме устройва.. така ще работи излишно. Все пак не винаги когато се включи дефрост реално има лед, а и самия климатик си се правя в повечето случаи... и май го слагат само в тавата, а мене ми се иска най-вече около питата.
Затова ми се иска нагревател с ръчно включване, да си го включвам аз примерно за 30-60мин в по-екстремните студове. Климатика е близо до терасата, на която имам контакт. Представям си го може би като някакъв силиконов кабел с нагревател който да се усуче?

Някакви идеи/предложения?

Благодаря!
VLADO66 - майстор
Няма да има кой знае какъв ефект, защото вентилатора ще го охлади за секунди.Купи си духалка и я пускай в на-студените дни, не са толкова много.
hkk - помощник
При дефрост вентилатора не спира ли/намаля обороти.. по същата логика би трябвало да охлажда и питата и да няма размразяване изобщо?!
Иначе аз поръчах един конвектор на Елдом.. да има.. ама се пак... :)
radius - майстор
VLADO66 написа:
Купи си духалка и я пускай в на-студените дни, не са толкова много.
:lol: :lol: :lol: Аз си помислих, че му предлагаш да размразява тялото отвън с духалката и много се зачудих.
VLADO66 - майстор
Е убава работа.Да му пиша на човека и одеало да му вземе да го завие.Панасониците са до -15.Надолу софтуера направо ги изключва.
hkk - помощник
Глупости.. 2 климатика Панасоник съм имал - 1 китайски за 1000 и после го смених с малайзия за 1700 и никой не ми е отказал и при -20 дори.. да не говорим и за вятъра в нашия североизточен регион... Климатиците си работят и топлят/20-21гр. в другия край на стая 20кв. при зададени 23/.. просто ми е мъка като гледам да се мъчи - ръмжи и вие на моменти..
Затова ми се искаше да му удрям по едно рамо когато видя че се е обледил повечко от нормалното...
zdravcho - специалист
Има едни нагреватели точно като кабел изглеждат, против обледеняване на водосточни тръби и улуци
примерно http://www.ecofloor-bg.com/pages/bg/%D0 ... D0%B8/9/19

... аааа, тука направо си продават за климатици
http://www.centro-clima.com/index.php?pg=heaters

Само че с такъв нагревател просто ще предотвратяваш външното тяло да стане на ледено блокче, не че е лошо, но
.. просто ми е мъка като гледам да се мъчи - ръмжи и вие на моменти..
мисля че пак ще си ръмжи и вие, щом включи режим размразяване. Електрониката вътре няма как да знае че си сложил отопление и не се получава обледеняване. Каквото е заложено по програма да се случва, климатика ще го прави.
nikolov333 - майстор
А къде се монтира нагревателя..че моето външно тяло трупа лед около отворите за отичане и тавата под него е заледена. Ако сложа нагревател, ще го има ли този проблем?
EDI - майстор
Слага се по дъното на тавата.
  • 1
  • 2

Тема "Ефикасен нагревател за размразяване на климатика?!?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: