Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
Здравейте преди месец се направих парното /пелетна горелка/ да се включва и изключва чрез Wifi модул от телефона сега искам това да го направя на климатика. Климатика ми е стар Osaka ch24cn. В случая имам wifi модул който се монтира на захранващите кабели и реле /постоянно включено/. Всичко е на 220 волта. Някой има ли идея как да го направя. Не желая екстри да ми показва температурата а просто on/of по предварително зададена температура. Сигурно ще ми посъветвате да си сменя климатика но той работи а и желая с малко средства да постигна някакъв ефект.
torbalan - Дървен философ
Като изключиш и включиш климатика от щепсела - на каква температура тръгва?
Virtex - майстор
Аз си поръчах това :

http://www.banggood.com/Broadlink-Black ... 49494.html

Като го получа мога да пиша какво е станало.
Последна промяна от Virtex на вт яну 17, 2017 2:13 pm, променено общо 1 път.
EDI - майстор
По-добре използвай обикновен програматор за контакт.
nikolov333 - майстор
potrebitel22 написа:
Аз си поръчах това :

http://www.banggood.com/Broadlink-Black ... 49494.html

Като го получа мога да пиша какво е станало.
Аз имам по-големия модел BroadLink RM Pro с IR и RF..работи и през интернет с телефона..този малкия има само инфра ред контрол и е точно за телевизора и климатика..
С релето можеш само да включваш и изключваш, без да имаш контрол върху температурата и режимите на климатика :idea:
Благодаря дадох те ми доста идеи, на първо време ще пробвам с broadlink
Antonii - майстор
Китайците предлагат едни такива дистанционни чрез които през Wi-fi може да командват доста голям набор климатици.
Не бяха нещо много скъпи. И са по-евтини от Wi-fi модулите за климатиците на Мидея и други подобни.
nikolovvd - майстор
От няколко места съм чувал, че не е хубаво да се включва и изключва климатика от мрежата 230V, защото трупал грешки и в последствие трябвало да се вика техник да го оправи. Дали е вярно?
nikolov333 - майстор
Сигурно..още повече при токови удари понеже у нас един инвеститор така си отида след спирането на тока след голямото наводнение преди две години..

Тема "Wifi контрол на климатик" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: