Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
Brezoev - помощник
чет ное 23, 2023 11:14 pmbrum написа:
Предавам се. Нещо не е наред, ама не мога да хвана кое.

Радиатор няма как да смъкне връщаната вода на 28 градуса. Трябва или да е брутално преоразмерен, или у вас да е 10 градуса). От друга страна имаш 28 градуса влизаща вода и 30 градуса излизаща, т.е. някаква топлинна енергия се отдава в тоя топлообменник. Още повече, че тая топлинна енергия изглежда почти правопропорционална на консумираната електрическа енергия. (2.2кВ - 8 градуса разлика, 1.4кВ - 3 градуса разлика, 1.3кВ - 2 градуса разлика). Та не мога да хвана къде е проблема. Нещата не се навързват логически.
Няма никъде 28 влизаща. Вход е 30 и излиза на 28, но това е вече когато само циркулира през радиатора без да поема топлина от топлообменника
Brezoev - помощник
чет ное 23, 2023 11:55 pmspeka_rs написа:
Това много ми прилича на липса на фреон. Даи някоя снимка на външното тяло от към решетката. Да не би да почваш да виждаш тръбите побелели ?


п.с. топлообменника да е свързан в противоток: топлия фреон (дебела тръба) трябва да влиза отгоре и излиза отдолу студения фреон ( тънка тръба), а водата да влиза студената отдолу и да излиза топлата отгоре.
И аз се съмнявах за липса на фреон. Затова го източихме целия имаше липса 100гр от това по табелката, зареден е наново с точното количество дори 50гр отгоре, проверен е също за течове и вакуумиран.
Дебелата тръба влиза от горе, тънката от долу.
Топлата вода излиза от горе, студената влиза отдолу на топлообменника.

П.п. Незнам какво става но каквото и да е става след като достигне веднъж зададената температура. След това спира сякаш циркулацията на фреон през топлообменника.
В събота съм се решил да го върна в заводски вариант да работи с вътрешното си тяло да видя какво ще стане.
brum - майстор
пет ное 24, 2023 7:47 amBrezoev написа:
Няма никъде 28 влизаща. Вход е 30 и излиза на 28, но това е вече когато само циркулира през радиатора без да поема топлина от топлообменника
Ми да беше го обяснил това. Пишеш топла и студена, но не пишеш входяща и изходяща от топлообемнника. Два градуса е прилична загряване на топлообменнка.

Единственият вариант да харчи 1.3 киловата и да отнема топлина е да работи в режим на охлаждане. Дефроста е точно такъв режим. Ако изключим проблем с наличието на фреон, то остава да разбереш кое кара външното тяло да влезе в режим на дефрост. Нещо по управлението евентуално куца. Има ли как да провериш дали външното тяло не работи в режим на охлаждане?

Факта, че достига зададената температура и после тръгва проблема също говори за проблем с управлението. Още повече, че го прави редовно по това което обясняваш.

С теста дето си планирал за събота ще имаш насоки къде да търсиш проблема. Във външното тяло или в останалата част на системата.
Brezoev - помощник
Като вързах да работи със вътрешното тяло е още по плачебна ситуацията. Почти никаква топлина, обясниха ми че вътрешното тяло много повече краде топлината. Проверихме налягането на фреона и се оказа че не вдига повече от 21 бара, и след 20мин започва да пада до 14 бара. Имали са някаква диагностика специално за ГРЕЕ климатици, утре ще я пробваме да видим какво ще покаже.

Пак че не съм продал конвекторите :yawinkle:
speka_rs - майстор
Да не би 4-пътния вентил, нещо да не затваря и отваря на пълно и от там да става тоя батак.
Brezoev - помощник
За сега няма резултат допълниха малко фреон като се надяваха да се по добри, но уви пак е същото положение. Другата седмица ще се подновяват опитите за решаване на проблема.

Тема "Проблем с пластинчат топлообменник на термопомпа самоделка gree fairy 24000 btu" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: