Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
icoboca - специалист
Имам проблем с Уиндоус днес опитах да разцепя С то на две
И компа угасна и се рестартира и дава грешка unincesible boot device
Тръгвам да преинсталирам но не ми показва С то само Д
Помогнете
icoboca - специалист
Уиндоус не ме пуска изобщо вътре
Опитах преинсталация и там стигам до част в която
Ме пита къде и там се вижда д
И систем рековъри 350 ми
Закачих външен хард да пробвам инсталация на
него .тогава при пробата за инсталация
Видях и С то но беше преименувано
На boot:X
ШАХ СЪМ
icoboca - специалист
Някак си съм я заключил и не може да се преинсталва там
Мисля да затрия Д и да инсталирам там
montoya - майстор
С тая умряла десетка е така и проблемите ще се множат.
Вероятно диска е в ГПТ формат, което значи, че е нацвъкан с една камара дялове от 100мб до 2-3 гб и тогава чак идва дяла с уиндоуса.
Пробвай с външна програма да разделиш хард диска и на него дял да инсталираш бозата
icoboca - специалист
Справих се с проблема
Лошото е че загубих малко информация
Но съм копирал по важното на външен
харддиск
montoya - майстор
За да има смисъл от темата за някой, който е решил да ползва търсачката и да прочете, е редно да обясниш, какво и как си направил за да се оправиш
nikolov333 - майстор
Ако не трябва да запазваш информацията е лесно. Триеш всички партитишъни и разделяш диска наново с инстал визарда на уиндовс.. Иначе пак е можело да се оправи с промяна на вида на дяловете, но си трябват малко знания..
icoboca - специалист
Ами порових се из нета гледах клипове
за заключване на дялове
но всъщност почнах да инсталирам
Уиндоус на дял d съответно изтрих
и форматирах дял d но Уиндоус не искаше
да се инсталира там и рестартирах
наново и системата си тръгна нормално
загубих информация но всичко е на 6
nikolovvd - майстор
Като се получи такава инфекция се прави едно Хайрес бус си ди и се стартира от него Windows XP. Прехвърляш си цялата ивформация на външния диск и правиш нова инсталация като вместо типична инсталация правиш къстам инсталация (долното меню). То ти дава възможност да изтриеш всички дялове и да създадеш нови, като различните операционни системи Windows 7, 8, 8.1, 10, Server 2008, Server 2012 и т.н. отделят от 100 до 500 МВ за системни нужди.
Форматираш новите дялове и инсталираш Windows, където поискаш. Ако разделиш диска на две равни части и инсталираш на устройство D: ще получиш с една идея по-бърз компютър, защото операционната система ще се намира по средата на диска и главите ще пътуват по-малко, когато започне да се запълва. Концепцията е стара и е от времето на Apple 2e и Правец 82, когато се работеше с дискети. Това е само идея, а как ще го направи си решава всеки сам.

Тема "Лошо ли е" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: