Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
stefan_mil4ev - специалист
Здравейте,
имам рутер TP LINK който искам да го настроя да приема wi fi и да подава на персонален компютър сигнала, чрез кабел. Имам wi fi в помещението, но няма как да пусна кабел до компютъра поради ред причини.Как да направя настройките. Четох в интернет, пробвах, уж конфигурирах обаче ефект няма. Дайте идеи :)
sinfon - специалист
Здравей. Имаш само 1 опция със заводският софтуер - repeater. Ако посочиш модела, вероятно ще получиш повече информация.
stefan_mil4ev - специалист
Нямам кутията за да напиша модела. Предният рутер беше по този начин конфигуриран, но изгоря.
sinfon - специалист
stefan_mil4ev написа:
Нямам кутията за да напиша модела. Предният рутер беше по този начин конфигуриран, но изгоря.
Отдолу на рутера има лепенка.
montoya - майстор
В настройките на двата рутера в секцията с безжичните мрежи пускаш отметката на WDS мисля че беше при тп.линк, тогава от този новия пак в секцията за безжични мрежи би трябвало да се появи възможност да търсиш от самия рутер безжични мрежи да се свържеш към твоята
petromaniq - специалист
То и без да има лепенка може да се разбере модела на рутера, стига питащия да знае с каква парола се влиза в настройките.
ig_ivanov - специалист
Не е ли по-добре едно ей-такова нещо да сложиш на настолния компютър да приема WiFi, вместо да затваряш рутер като приемник?
nikolov333 - майстор
Аз съм с ей такова и хваща перфектно у нас, въпреки че рутера е в най-далечния край на панелката...

Тема "Настройка на рутер като приемник" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: