Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
kiss9402 - специалист
Здравейте! Изникна следния проблем. Един френд ми подари стария си компютър, на който обаче му свали харда щото си му трябва. Машината сама по себеси не е нищо особено, НО за работилницата е идеална (да му се закачи фрезата и малко HEAVY METAL :supz:
е разбирасе и ровене из форума). Както и да е части за тези комютри вече не се произвеждат. МОЛБАТА ми е ако на някой от вас му се намира стар компютър и не го използва да спазарим HDD (хард диска) и рам паметта.
ААа и ч скоба за радиатора на процесора трябва.

Единственото условие е да са съвместими HDD и рам паметта с дъното:
download/file.php?mode=view&id=51430&sid=ddda74d0a9bea7298ed794681c8c5500- рам паметта от доста старите с 3 зъба
download/file.php?mode=view&id=51429&sid=ddda74d0a9bea7298ed794681c8c5500- HDD какъвто се намери само да е от старите

Каквито ви се намират все е нещо.

Поздрави и БЛАГОДАРНОСТИ !!!

Прикачен файл

ram-dimm.jpg
ram-dimm.jpg (22.85 KиБ) Видяна 3743 пъти

Прикачен файл

hdd-sample.jpg
hdd-sample.jpg (18.39 KиБ) Видяна 3743 пъти
Fender_str - специалист
Я препиши модела на дъното, че подобно на изглеждащата RAM памет има и SD и DDR2, SD имам 2 плочки по 32Mb Имам и един хард, който по принцип е 30Gb но има много лоши сектори и едва първите 3Gb могат да се използват за нещо.
petromaniq - специалист
А защо трябва да е първобитно РС, като може да се ползва и по-скорошно старо? DDR2 с 2 репера няма, а 99% от хардовете могат да се лимитират на 32Gb.
Fender_str - специалист
Да, грешката е моя. И по принцип подкрепям мнението ти. Но за CNC машина и mp3 става ;)
kiss9402 - специалист
Идеята е че под ръка са ми попаднали 2 PC та и им трябва само рам и HDD. Ако намеря частите бих могъл да се вместя в бюджет >50лв. А за 50лв. не се намира читава машина. Другото което е че старите машини са железни - един приятел в офиса ползва такъв от 10 години и не е мраднал. И за работилницата трябва нещо което не е нежно и не изисква специална подръжка.


Поздрави !!!
kiss9402 - специалист
Дъното е : Dell Socket PGA370 System Board Dell OptiPlex GX 150 38HRF

- за това дъно се търси рам паметта.

Прикачен файл

510wYWPnULL._SS500_.jpg
510wYWPnULL._SS500_.jpg (52.55 KиБ) Видяна 3645 пъти
stiv1961 - майстор
Днес разчиствах гаража и се сетих, че преди време разпарчосах един комп. ама мисля, че беше ,,Компак".Както и да е снимах чарколяците,ако нещо ти върши работа-свиркай.Ще ти ги пратя по куриер за твоя сметка.Ако беше се поразтърсил около Коледа щях да ти ги донеса в Банско-тогава ремонтирахме ледената ви пързалка :)
kiss9402 - специалист
Би ли снимал по-ясно харда и рама или ми дай спецификацийте колко е голям хард диска и каква е големината на рама.

Поздрави !
stiv1961 - майстор
Нямам цифров фотоапарат.Снимките са от телефона.На харда пише 10 GB.Като кликнеш на снимката на харда се вижда ясно всичко.Ще се опитам да направя по-хубава снимка на рам-а.А това ли е рам-а :? Да ти кажа не разбирам много от компютри затова питам :cool:

Тема "Търся части за старо PC" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: