• 1
  • 2
Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
ARTU - специалист
Гледам, че тука има спецове...
Преди време направих малък форум за любителите на стендовия моделизъм. Но понеже хич ме няма в тая работа, искам да попитам някои неща:
1. Как се инсталира нов скин за форума?
2. Как така при вас от форума може да се качват картинки (Add an Attachment), а при моя това не става директно... Само чрез IMG тагове, ама това е зор, защото преди това трябва пък да качваш файла на фрее сървър.

Пояснявам, че едва от месец администрирам форум и почти нищо не ми е ясно :roll:
ARTU - специалист
Знам, че е в разрез с всички правила, но да напомня, че съм поставил питане...
Все пак в този форум може да се добавят картинки към постингите, значи masteradmin знае как...
masteradmin - майстор
Това с картинките го видях от един руски форум след това помолих Bobby и той го качи някакъв mod e но повече незнам.
Bobby - специалист
Поставянето на картинки е МОД към PHPBB2 и е нож с 2 остриета, първо отнема към 45мин. да бъркаш в над 10 файла и да триеш и слагаш редове и после, когато дойде време да ъпдейтваш форума ( а това знаеш е необходимо ) като сложиш ъпдейта и ти се изтриват половината от файловете на МОД-а след което последиците са непредвидими. Не искам да те отказвам от този МОД, но да знаеш ,че е трудничко , ако все пак се интересуваш ще го намеря и ще ти го изпратя :lol:
Bobby - специалист
Слагането на нови скинове (STYLES) е лесно и няма голяма опасност да оплескаш нещата.
Значи първо сваляш скинове на воля например от

http://www.phpbb.com/phpBB/catdb.php?db=2

после ги разархивираш и ги слагаш в директорията TEMPLATES/
след това влизаш като админ във форума си и отиваш на меню STYLES Където първо трябва да инсталираш скиновете и после от менюто CONFIGURATION да избереш текущия скин, забележи ,че има подменю в което можеш да укажеш дали юзерите да използват задължително този скин който ти си избрал, след като смениш текущият скин ,влез в профила на това админ за да го смениш и там иначе просто няма да забележиш разликата с новия скин веднага.

Успех.
Ако имаш още въпрости питай. :P
ARTU - специалист
Много благодаря!
Аз се отказах от този вашият мод - много сложно ми се види за моето ниво... Сложих за качване на картинки към ImageShack и юзерите пак са доволни :oops: Инсталацията отнема точно 1 минута - добавя се код само в един файл... Абе като за мен работа :lol:
Ще пробвам с някои нови стилове...
ARTU - специалист
Аз да попитам - как точно е направено да се показва иконата на BGTop в първия раздел?
velsi - Почетен майстор
На сайта BGTop най-отдолу има готов код за банера. Иначе гледах, че има регистрация за самите сайтове в класацията.
ARTU - специалист
Искаш да кажеш че правя нов форум и вместо име му слагам html кода?
jacko - специалист
мисля че първо трябва да се регистрираш в bgtop.net за да ти дадът ID, след това от http://bgtop.net/help.php си взимаш линк с .gif image oт бутона ВЗЕМИ ЛИНКА. след това вграждаш кода кадето си поискаш, не е задължително да е само на едно място.
"всеки сайт при регистрация получава уникален id номер и специален линк от вида http://bgtop.net/in.php/id, които съдържа този номер. Всеки новорегистриран сайт слага на произволно място на страницата си бутон, текстови линк или банер, който сочи към този линк. Колкото повече хора кликнат на линка - толкова повече гласове печели сайта."
  • 1
  • 2

Тема "phpBB2" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: