Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
mario-borisov - специалист
Здревейте, имам модем на Виваком: HG530 Home Gateway, но ползвам интернет на друг доставчик, има ли някакъв начин да се настрои този модем да го използвам като безжичен рутер ?
mitko414 - специалист
Точно като рутер няма да можеш да го ползваш, но ако целта ти например е само едно устройство в даден момент да ползва Интернет по безжичен начин, ще може.
mario-borisov - специалист
целта ми е 3 лаптопа да се свържат
mitko414 - специалист
Тогава си купи този, 20 лв е приемлива цена.
mario-borisov - специалист
а може преди този модем да има жичен рутер и модема да го изполвам само за wi-fi , и ако може как ?
montoya - майстор
По принцип може да се направи да работи като безжичен суич, т.е имаш си рутер от неговия лан1,2,3 или4 без значение един кабел който влиза в лан порт на твоето устройство.
Преди да свързваш двете устройства с кабел, трябва в тоя модем да влезеш по някакъв начин, влизаш в гугъл и търсиш начин за логване в твоя модем, като влезеш в него си правиш настройките които искаш за безжичната мрежа и последно забраняваш DHCP, тогава ги свързваш двата рутера по начина който описах в началото
mario-borisov - специалист
Влизам в модема, настройвам безжичната мрежа, изключвам DHCP, след това свързвам рутера и модема през WAN портовете, работи известно време и след това интернета спира и ако изключа модема тръгва тръгва интернет на рутера през кабел, само когато свържа модема работи малко и спира интернета, някой може ли да помогне ? Става въпрос само за едно устройство да се свързва към модема.
montoya - майстор
mario-borisov написа:
след това свързвам рутера и модема през WAN портовете
а по горе съм написал
montoya написа:
т.е имаш си рутер от неговия лан1,2,3 или4 без значение един кабел който влиза в лан порт на твоето устройство.
kalpev - специалист
mario-borisov написа:
Влизам в модема, настройвам безжичната мрежа, изключвам DHCP, след това свързвам рутера и модема през WAN портовете...
Модемът има ли WAN порт въобще?
:?
Мontoya много добре ти го е обяснил.

Тема "Модем на Vivacom - Рутер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: