• 1
  • 2
Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
antonioven - специалист
Здравейте, прощавайте ако въпросът ми е глупав, но съм лаик в тази област.
Възможно ли е таблет с андроид 4?? да се свърже с HDMI порта на ТВ и да се упранлява с безжична
мишка?
montoya - майстор
Ако на таблета има HDMI ще може да се върже с телевизора. С безжичната мишка не знам може ли да стане
kosata - специалист
Предполагам ,че ще стане,Фаблета ми е с 4,4 версия и се управлява с безжична мишка без проблем! :)
velsi - Почетен майстор
То за ставането ще стане. Виждал съм преходници usb към HDMI точно за телефон. Има и кабели OTP мисля се казваха, с който можеш да свържеш мишка. Не виждам начин обаче да свържеш и двете едновременно. Идва ми на акъла USB HUB, но не мога да кажа дали ще работи с таблета. Трябва да се пробва.
torbalan - Дървен философ
velsi написа:
То за ставането ще стане. Виждал съм преходници usb към HDMI точно за телефон. Има и кабели OTP мисля се казваха, с който можеш да свържеш мишка. Не виждам начин обаче да свържеш и двете едновременно. Идва ми на акъла USB HUB, но не мога да кажа дали ще работи с таблета. Трябва да се пробва.
Какви са тези идеи?

До сега таблет без УСБ не съм виждал.

Ако има таблета УСБ порт и ХДМИ вероятността да стане е голяма. Ще трябват някакви преходници... Но те не са проблем.

Казвали са ми, че има телефони (за таблети не съм чувал), които отказвали да работят с външна мишка, но наживо съм виждал само един и то телефон.
antonioven - специалист
Възможно ли е примерно такава мишка свързана чрез блутут с таблета и връзка таблет-ТВ с кабел.
ArturDent - Почти Безобиден
Къ'ф блутут, ръгай в USB и шъ работи. Дали е андроид, иос, виндовс - все тая. И на смат тв-то да ръгнеш мишка/клавиатура ше стане.
Най-напред кажи марка и модел на таблета. Кабела не се казва OTP, а OTG. Струва 1-2$ от китайците, този кабел представлява micro usb кабел към женски USB A. Относно свързването с телевизора - може да се свърже жично и безжично, но преди да кажа нещо повече, ще ми трябва марка и модел.
velsi - Почетен майстор
torbalan написа:
Какви са тези идеи?
Не схванах какво не ти харесва идеята ми. Да, всеки таблет, както и всеки смартфон има усб. Говорех за свързване към hdmi порта на телевизора чрез този усб порт. Тогава обаче не остава свободен порт за стандартна усб безжична мишка. Не се сетих, че има блутуут мишки. В тая идея има доста смисъл.
torbalan - Дървен философ
А защо да не ползва hdmi изхода на таблета?


Хаха - сега загледах таблета на хлапето и си отговорих сам :)
Явно не всеки таблет има HDMI. :)
  • 1
  • 2

Тема "Свързване на таблет към телевизор." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: