• 1
  • 2
Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
kozl - майстор
До преди няколко дни все още го ползвах и почнаха проблеми.
Аз съм WIN7 и вероятно е очаквано да имам проблеми с хрома, след като отдавна ми излизат надписи, че за тази ОС браузара не се поддържа вече.
Не може да работи с ABV поща и доста други. Престана гугъл чата. В общи линии с някои страници работи с други не.

На екрана се извежда:
Ужас!
Възникна проблем при показването на тази уеб страница.
Код на грешката: STATUS_ACCESS_VIOLATION

Научете повече Повторно зареждане
Отстраняване на проблеми, причиняващи сривове на страници със съобщение за грешка „Ужас!“, и на други грешки при зареждането на страници
Виждате съобщението за грешка „Ужас!“ вместо желаната уеб страница, защото Chrome среща проблеми със зареждането й.

Ако получите грешка, свързана със зареждането на страницата: за да отстраните проблема, изпълнете стъпките по-долу. Можете да започнете с презареждане на страницата.

Компютър AndroidiPhone и iPad
Презареждане на страницата
Обикновено можете да презаредите страницата, за да отстраните грешката.

Кликнете върху бутона за презареждане Презареждане горе вляво.

Ако това не помогне...
Стъпка 1: Проверете връзката си с интернет
Уверете се, че компютърът ви е свързан с Wi-Fi или кабелна мрежа.

Презаредете раздела, в който възниква грешката.

Стъпка 2: Изчистете кеша
В Chrome може да се съхранява информация, която възпрепятства зареждането на страницата.

Отваряне на страницата в прозорец в режим „инкогнито“
Отворете Chrome на компютъра си.
Горе вдясно кликнете върху „Още“ Още и след това Нов прозорец в режим „инкогнито“.
Опитайте да отворите страницата в прозореца в режим „инкогнито“. Ако успеете, изчистете кеша и „бисквитките“ си.
Изчистване на кеша и „бисквитките“
Горе вдясно кликнете върху „Още“ Още и след това Още инструменти и след това Изчистване на данните за сърфирането.
До „Период от време“ изберете За цялото време.
Изберете Кеширани изображения и файлове и „Бисквитки“ и други данни за сайтове. Премахнете отметките за другите типове данни.
Кликнете върху Изчиств. на данните.
Презаредете раздела, в който възниква грешката.
Стъпка 3: Затворете другите раздели, разширения и приложения
Устройството ви може да няма достатъчно памет, за да зареди сайта, докато заедно с това изпълнява приложенията, разширенията и програмите ви.

Освобождаване на памет:
Затворете всички раздели освен този, в който се показва съобщението за грешка.
Затворете приложенията и програмите, които се изпълняват, и поставете на пауза всички изтегляния на приложения или файлове.
Деинсталирайте ненужните разширения от Chrome. Горе вдясно кликнете върху „Още“ Още и след това Още инструменти и след това Разширения. Кликнете върху Премахване до разширенията, които не използвате.
Презаредете раздела, в който възниква грешката.
Все още има проблем?
Стъпка 4: Рестартирайте компютъра си
Стъпка 5: Актуализирайте Chrome
Стъпка 6: Проверете за нежелан софтуер
Кодове на грешка и проблеми при зареждането на страници
От менюто на "Научете повече" стигнах до стъпка 4.
А дали мога да актуализирам хрома при WIN7 :?

За сега ползвам друг браузър и при него няма такива "Ужаси".
Lisko - майстор
Има ли основателна причина да държиш на ОС с изтекла поддръжка?

Ако да, опитай Firefox. Мисля че все още поддържат win7.
hidrazin - майстор
нед ное 19, 2023 10:35 amkozl написа:
А дали мога да актуализирам хрома при WIN7 :?
Последната версия на Хром която поддържа WIn7 е версия 109
А сега Хрома е с 10-тина версии нагоре - последната стабилна версия е 119
Ще трябва или да стоиш на версия 109 или да минеш на Firefox макар че май и при нея новите версии няма да искат 7-мицата.
:partyman:
P.S. Не използвам Хром.
MamaMy - майстор
Със 7 съм, но със спрени ъпдейти. Нямам никакви проблеми със Мозилата 115.4.0esr на български. Хрома е бъгав още от нов и не намерих за какво да го предпочета. Едно време не харесвах Опера (предшественика на Мозила Фаерфокс), но сега е друго. Отрочетата на Майкрософт не стават. От останалите браузъри може и да има някой читав който да не е на основата на ИЕ, но не съм изпаднал в нужда за да търся.
DMN - майстор
MamaMy написа:
Със 7 съм, но със спрени ъпдейти. Нямам никакви проблеми със Мозилата 115.4.0esr на български.
И аз съм така - засега няма проблеми.
torbalan - Дървен философ
Има и други операционни системи, които нямат проблеми с хрома. Всъщност с много други неща нямат проблеми.
Lisko - майстор
нед ное 19, 2023 11:35 amMamaMy написа:
Със 7 съм, но със спрени ъпдейти. Нямам никакви проблеми със Мозилата 115.4.0esr на български. Хрома е бъгав още от нов и не намерих за какво да го предпочета. Едно време не харесвах Опера (предшественика на Мозила Фаерфокс), но сега е друго. Отрочетата на Майкрософт не стават. От останалите браузъри може и да има някой читав който да не е на основата на ИЕ, но не съм изпаднал в нужда за да търся.
Microsoft в наши дни не е това което беше преди 30 години когато подцени значението на Интернет.
Бедна ти е фантазията какви хубави неща имат. Имам предвид корпоративни продукти, не нещо което си разцъкваш в къщи.
Браузърът им, Edge, е много добър, имат с Хрома общ предшественик - Хромиум.

Прикачен файл

edge.png
sstefanov - майстор
Micro$oft в наши дни е троянски кон, който се представя за операционна система, но вместо да работи събира данни, инсталира нежелан софтуер и показва тъпи реклами.
По темата - ползвайте Firefox (и не ползвайте Micro$oft :) ).
vencil - специалист
Vivaldi от години единствено него използвам и не искам да чуя за други :cool: , https://vivaldi.com/bg/desktop/
Lisko - майстор
пон ное 20, 2023 9:49 amsstefanov написа:
Micro$oft в наши дни е троянски кон, който се представя за операционна система, но вместо да работи събира данни, инсталира нежелан софтуер и показва тъпи реклами.
По темата - ползвайте Firefox (и не ползвайте Micro$oft :) ).
Дай пример какъв софтуер инсталира и дай пример какви реклами показва. Щото аз не само тъпи, но никакви реклами не виждам.
  • 1
  • 2

Тема "Google chrome - проблеми" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: