Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
Киррил - специалист
Имам лицензиран Wіndоwѕ 10 и редовно при стартиране ме подканя да премина автоматично към Wіndоwѕ 11. Все още отказвам. До момента нямам проблеми с операционната система. Не знам дали ще ми иска някакви кодове или заплащане.
Използвам компютъра за лека работа с офис пакети, възпроизвеждане на медии и сърфиране в мрежата. Нищо специално и натоварващо. Не ползвам облаци, реки и езера. Консерватизъм. Процесорът е I7, достатъчна памет, SSD 1 ГБ и т.н.т.
Чета, че въпpeĸи чe Wіndоwѕ 11 e пo-нaдeжднa oт глeднa тoчĸa нa инфopмaциoннaтa бeзoпacнocт, то Wіndоwѕ 10 e пo-дoбpa oт глeднa тoчĸa нa пpoизвoдитeлнocттa и cъвмecтимия coфтyep.
Какво ще ме посъветвате? Да актуализирам ли, или да си карам на спокойствие с нещо с което що-годе съм свикнал.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пет яну 26, 2024 4:51 pmКиррил написа:
...
Чета, че въпpeĸи чe Wіndоwѕ 11 e пo-нaдeжднa oт глeднa тoчĸa нa инфopмaциoннaтa бeзoпacнocт, то Wіndоwѕ 10 e пo-дoбpa oт глeднa тoчĸa нa пpoизвoдитeлнocттa и cъвмecтимия coфтyep.
Какво ще ме посъветвате? Да актуализирам ли, или да си карам на спокойствие с нещо с което що-годе съм свикнал.
Питай жена си
Киррил - специалист
пет яну 26, 2024 5:35 pmn_a написа:


Питай жена си
Имаш проблем с изказа.
joro_kem - специалист
нищо няма да иска, всички лицензи, програми и документи ще са си пак там, ако уиндоус 10 е легален ;) интерфейса на системата може да се променя по желание на потребителя, но ако ползваш остаряла периферия (принтери, скенери и т.н.), провери дали ще са съвместими след ъпдейта.
пишман_майстор - майстор
Не, не виждам подобрение, отделно леко по-муден при първоначално зареждане.
radius - майстор
Заеби тоя боклук, стой си на 10.
Май много ти се пускат теми, да не си на заплата да раздвижваш форума :rock: ?
Киррил - специалист
пет яну 26, 2024 6:40 pmradius написа:
Заеби тоя боклук, стой си на 10.
Май много ти се пускат теми, да не си на заплата да раздвижваш форума :rock: ?
Нямам познати които да разбират от системи.
Не съм на заплата, дори не знам кой е собственика.
Какво лошо има да питам неща които ме интересуват?
Просто ми писна да ме подканят постоянно да преминавам към новата версия, а не знам как да премахна тази подсказка при стартирането.
Благодаря за подсказката. Ще остана на десетката.
п.с.
Не знам има ли ограничения в броя теми които се поставят, или предпочитате заспал форум?
chapara - майстор
пет яну 26, 2024 6:51 pmКиррил написа:
пет яну 26, 2024 6:40 pmradius написа:
Заеби тоя боклук, стой си на 10.
Май много ти се пускат теми, да не си на заплата да раздвижваш форума :rock: ?
Нямам познати които да разбират от системи.
Не съм на заплата, дори не знам кой е собственика.
Какво лошо има да питам неща които ме интересуват?
Просто ми писна да ме подканят постоянно да преминавам към новата версия, а не знам как да премахна тази подсказка при стартирането.
Благодаря за подсказката. Ще остана на десетката.
п.с.
Не знам има ли ограничения в броя теми които се поставят, или предпочитате заспал форум?
Няма, ама ще се отчаяш😄
Пък то и ,,една гара"😄 и едно раздвижване🙄
Последна промяна от chapara на съб яну 27, 2024 8:05 am, променено общо 1 път.
MamaMy - майстор
Не минавайте на 11. Ще имате проблеми с периферните устройства. Няма драйвери за част от принтерите и скенерите. По-точно има, но не работят коректно. Част от софтуера също се бъгва и прави проблеми. Ако толкова иска някой да е модерен, ще трябва да си купува всичко на ново и според уйндоса. Аз предпочитам софтуера да е съобразен с мен, а не аз с него. :)
Lisko - майстор
Е, да ако принтера ти е музейна антика от типа на HP1012, HP1018 (личен опит).

Но като цяло съветът ми е да се ъпгрейднеш. Аз винаги досега съм изчаквал новата версия да направи някоя и друга година, но този път не чаках.
Освен сигурността има по-добър мениджмънт на паметта.

мамаму, какъв е тоя софтуер дето се бъгва, дай примери.

Тема "Има ли смисъл в преход към Wіndоwѕ 11 от Wіndоwѕ 10 ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: