Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
pippo - напреднал
Привет на всички.
Обръщам се към Вас с молба за съвет, относно няколко бояджийски въпроси, свързани с ремонта в къщи.
Правя почти основен ремонт на 14 годишно жилище, които естествено ще включва и пребоядисване. Последно преди 3-4 години е боядисвано с латекс, които след това не е поддържан, т.е. достатъчно мръсен и грозен. Сега по време на ремонта на някои места се наложи изкопаване в мазилката на канали за прекарване на допълнителни кабели. Все още майсторите не са започнали прешпакловането и не мога да кажа как ще се получи. С оглед на многото разходи, които ми предстоят се интересувам от латекс с добро съотношение цена/качество. В доста от другите теми виждам, че препоръчвате Леко или изобщо продукти на Оргахим. Исках да пробвам и готово оцветените латекси на Мегахим с тефлон. Моля ако някой ги е използвал да сподели мнение. Въпроса ми е как да процедирам при нанасянето на различните слоеве. За начало ще нашкуря старият латекс, да падне повърхностната мръсотия. Тук въпроса е с какво да грундирам. Вариантите да ми предложите някакъв грунд или да използвам бял леко разреден латекс. Сега в хола цвета е светло/замърсено синьо, спалните жълто и оранжево. Новите цветове ще бъдат доста по бледи. За да постигна това изсветляване, кое е по удачно, върху стария латекс грунд или 2 ръце бял латекс или и двете?
Вторият въпрос относно боядисването е вратите. Тъй като няма да ми стигнат финансите за смяна на всички врати, съм решил да ремонтирам старите, които са в добро състояние, нищо че са обикновен фазер с пчелна пита. Те са боядисани с някаква боя, не съм специалист и не мога да кажа каква е. Мисля да ползвам виброшлайфа за да изшкуря старата боя и след това да ги боядисам на ново. Тук отново ще имам нужда от помощ. Каква технология препоръчвате. Трябва ли да нанасям грудн, каква боя да ползвам, такава която се продава в кутии или да търся готова във спрей.
Благодаря предварително на всички майстори и специалисти отзовали се по въпросите ми.
Поздрави.
bullet - специалист
Боядисвах таван с латекс на Мега с тефлон, но не съм доволен. На две ръце, върху бяла основа не се получи добра покривност.
А за стените, съвета ми е една ръка с разреден латекс от избрания цвят и втора ръка с неразреден. Изпробвано с Леко "Цвят и аромат" -перфектен резултат.
За вратите - боядисвал съм врати с това http://www.orgachim.bg/index.php?locati ... 43&pid=279
и съм много доволен - на две ръце. Може леко да тръкнеш със шкурка основата.
pippo - напреднал
Благодаря, още някой беше препоръчал серията на Леко - цвят и аромат, явно си заслужава.
samisam - напреднал
bullet написа:
Боядисвах таван с латекс на Мега с тефлон, но не съм доволен. На две ръце, върху бяла основа не се получи добра покривност.
А за стените, съвета ми е една ръка с разреден латекс от избрания цвят и втора ръка с неразреден. Изпробвано с Леко "Цвят и аромат" -перфектен резултат.
За вратите - боядисвал съм врати с това http://www.orgachim.bg/index.php?locati ... 43&pid=279
и съм много доволен - на две ръце. Може леко да тръкнеш със шкурка основата.
Здравейте,
Подкрепям Булет за латекса-От тефлоновия на Мега не съм доволен също, а лекото-цвят и аромат беше просто перфектен.
За съжаление това което Булет предлага за Аква Глос или Сатен не се не маира по магазините. Търсих в Практикер, в Баумакс-има само акрилатната боя на Мегахим, но на Орга-не. Видях и добавките от течен тефлон за акрилатните бои, но и те са от миналата година и скоро им изтичаше годността, а на мен ми трябваха 10-30 гр.
В Баумакса има немска акрилатна боя, която ми хвана окото, но е с гланц, а аз нещо не си падам по гланцови врати.
Боядисах с акрилатната на Мегахим, стана горедолу, но все имам резерви, тъй като не мога да сравня Аквата на Оргахим и Аквиса на Мегахима.
housedoktor - майстор
+ едно голямо ДА за Оргахим и серията Леко.Мегахимските латекси с тефлон не съм използвал,просто нямам добро мнение за марката (изключвам само лаковете за дърво с тефлон ) За боядисването на врати имаше няколко теми във форума
Здравейте - искам да ползвам темата на колегата за подобен въпрос.
Ще ремонтирам тераса, която ще е остъклена и искам да боядисам с латекс, който да може да се мие. Гледам, че не сте доволни от този с тефлона - каква алтернатива има? И да не стават избледнели петна след измиване разбира се - LEVIS имат ли нещо подходящо? Площа не е голяма - около 10м2. Целта е лесна поддръжка и почистване.
peter_m - специалист
За мен това с миенето е в много голяма степен само реклама. Да, хубаво е ако случайно нещо се изцапа да може да го тръкнеш и да се изчисти, ама да очакваш, че ще вземеш парцала и ще миеш стената и тя ще стане като нова :? Според мен въпроса е в НЕцапането, а не в миенето.
Колкото до терасата - защо не удариш една мазилка (ако няма) и после фасаден латекс, той така или иначе е "миещ".
Всъщност точно това е идеята - боята да е незадържаща мръсотия. Тя на практика терасата си е вътре, пред спалнята, а и остъклена става вътрешно пространство/в момента е с винкел остъклена/. Мазилка ще слагам отвън. Тия фасадните бои нали уж не ги препоръчват за вътрешна употреба.
Сегашното положение е шпакловка и бял латекс, ама с тия прахоляци и паяжини е ужас. Не е много бял, а е на 2 г.
neillmakoli - специалист
Някои има ли впечатления от гръцките латекси?
messershmit77 - специалист
За работа са хубави,лесно се мажат,на две ръце покриват идеално,но колко са трайни не знам.

Тема "Няколко бояджийски въпроса" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: