Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
kozl - майстор
martycool написа:
Вариант с нови не ме устройва, защото освен тези врати има и още няколко от секцийка от комплекта.
С авто боя мат, като отдолу се мине с основа за пластмаса, няма ли да стане?
Ще стане щом е PVC. С валяк също ще стане, но ще стои още по-грапаво. За броните се продава паста и специални "пана" за награпяване преди боядисване.
Аз боядисвах PVC тръби. Първо с грунд за PVC после с латексова боя и установих, че може и направо с латексова боя в-у PVC-то.
martycool - напреднал
Искаш да кажеш с обикновен латекс директно да боядисам и няма да се лющи после?
В момента боядисвам стени с латекс, така че мога да намажа малко и да видя как ще е.
Иначе самата повърхност е грапава не е гладка.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
torbalan написа:
С автомобилна боя няма ли да стане?
Някои "ламинати" реагират на такива бои и се набръчкват, надигат и тн хубости
torbalan - Дървен философ
За това предложих да пробва на друга дъска....
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
torbalan написа:
За това предложих да пробва на друга дъска....
А какъв е мисълът да пробва на друга дъска?
torbalan - Дървен философ
Друга дъска със същото покритие. Примерно такава, която няма да се вида и може да се пробва на нея... Или ако има изостанали или нещо такова...

Смисъла е да види какъв ще е крайния резултат....
martycool - напреднал
Намерих подходяща боя и вратите са боядисани. Стана много добре и по никакъв начин не може да се познае, че е боядисано - изглежда като фабрично направено.

В едно магазинче за бои ми забъркаха боята след като отнесох мостра за да ми кажат има ли боя с която да се боядиса. Предложиха ми два варианта - двукомпонентна боя с втвърдител, която се пръска с пистолет и след това детайла стои малко като пластмасов и друга боя на водна основа, която може и с дунапреново мече да се боядисва. Аз избрах такава на водна основа. Съхне много бързо (за 20-на мин). Минах ги три пъти и изглежда сякаш са фабрично направени. Устойчива е на надраскване точно както и предишната с рибките.
Боята мисля, че е NCS (поне от такъв каталог си избрах цвета) - http://www.e-paint.co.uk/NCS_1950_colour_chart.asp
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
martycool написа:
...
В едно магазинче за бои ми забъркаха боята след като отнесох мостра за да ми кажат...
Правилен подход :-)
Честито ново обзавеждане !
martycool - напреднал
n_a написа:
Правилен подход :-)
Честито ново обзавеждане !
Мерси, на практика точно така се получи :-D
lyubohar - майстор
Хм,само аз ли не виждам снимки?
Дай да видим какво се е получило.
Може да краднем идеята.

Тема "Пребоядисване на врати от MDF?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: