• 1
  • 2
Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
lana83 - напреднал
здравеите, имам следния проблем - викнахме си маистори да ни китосат стените преди биядисването им, като решихме самото боядисване да си го направим ние.
като се уговаряхме с човека, той ни каза, че след първата ръка излизат дефекти, които се оправят и след това се минава втората ръка. дотук добре, но целият разговор мина така, сякаш той ще свърши тази работа. сега, когато този момент дойде той твърди,че нямало такова нещо и който си боядисвал си оправял дефектите! демек - не сме му платили да боядисва - значи няма да си довърши работата! бясна съм!!! съвсем съзнателно ни е заблудил!!! :x :evil: :evil: :evil:
тъпото е, че му платихме вече и няма как да го накараме да го свърши!
та, въпросът ми е - това част ли е от китосването или той е прав? /това не значи,че не ни е заблудил умишлено!!!/ при тази ситуация кой трябва да свърши тази работа?
tarlyo - специалист
Предполагам,че под "китосване" ,разбираш шпакловане.Ако е шпаклована цялата стена,не трябва да имате проблем при боядисването.Ако е шпакловал отделни участъци от стената,може да се появят петна след първата ръка боя,но след втората би трябвало да изчезнат.
lana83 - напреднал
не- под шпакловка разбирам с гипс - това той го прави с колоркит
и дефектите са дребни дупчици и драскотини, които не са били покрити от колоркита или шкурката
за такива дефекти става въпрос! направо не ми го побира ъкъла! това е част от самото изглаждане на стената - поне според мен...и би трябвало той да си го свърши...
W123 - специалист
Преди няколко дена един колега имаше проблем със шкуренето и шпакловчиците.
Разгледай темите,нямам спомени коя беше.Нека ако някой се сеща да даде линк.
masterval - майстор
Гадно положение - между две операции. Качеството на шпакловката си проличава едва след първата ръка латекс. Така е, след това се правят дребните поправки, и се боядисва до победата.
Формално, той си е шпакловал (или китосал? - нещо не го разбрах този термин) всичко, платено му е :? :? :?
rendo - специалист
Шпакловка (Китосване) - нанасяне на матеряла, изшкурване
Бояджийска работа - Полагане 1 ръка грунд, полагане на 1 ръка латекс, корекции, Изшкурване на корекциите, полагане на 2-3 ръка латекс



Дефакто шпакловчика си е свършил работата - шпакловал е и е изшкурил

За дефектите които латекса "поакзва" след първата ръка - той не е виновен ще видите неща който ще "лъснат" който даже не се виждат преди боята....

Т.е. - Бояджията ще оправи остатъчните корекции на шпакловчика.

За това аз най обичам като си правя бояджийската шпакловка (шпакловане с колор кит) после и аз да си боядисвам защото ако друг ти е правил шпакловката може да не ти е доизшкурил да е оставил мустаци подкожушило и тн ......
masterval - майстор
Поради немотията хорска тази година на няколко пъти срещам хора, които искат да се шпакловат стените (и/или таваните), като те си свалят сами тапетите, а после щели сами да си боядисат. То добре, но ако попаднат на неподходящ човек, такова дърво ще гризнат, че цялата им икономия ще стигне за оправяне едва на половината боядисано, а след това ще вадят и за още боя.

Затова се договаря всичко до края! Вервайте ми, по-евтино и по-качествено ще стане!
lana83 - напреднал
за немотията си много прав! ама пустите пари като не стигат и какво ще направиш... освен да си направиш каквото можеш и сам...
тъпо се получи с тия майстори, ама всяко зло за добро! вече и сами можем да си направим следващия ремонт :razz:
а че излязоха чудесии - излязоха и се съмнявам, че някой майстор би се занимавал да поправя всичките дефекти - под лупа съм гледала! даже и цветът на едната стая ще сменим - нещо не ни хареса след първата ръка! :razz:
не мога и да си помисля колко още щеше да ни излезе тази прищявка...
masterval - майстор
То да не излезе верен лафът, че бояджията ще оправи всичко :? :? :?
  • 1
  • 2

Тема "китосването - включва ли и ...." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: