• 1
  • 2
Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
Sigi - специалист
Здравейте. Имаме един хладилник, който смятам да освежа с фолио тип-инокс. Проблем са ми само ПВЦ дръжките и козирката на хладилника. Колкото и да се опитвам да ги облепя, фолиото не хваща добре, набръчква се и стои много гадно. Въпроса ми е с каква боя да ги боядисам, така че да не се лющи. Трябва ли да се шкурят предварително? :? :?
filbig - специалист
За да стане добре, е хубаво да са свалени. По принцип трябва да се матират, да се пръсне грунд за пластмаса, пак да ги изтъркаш и тогава боя. В магазините за автобои, може да си избереш цвят и да го направят в спрей.
megaCom - напреднал
вече може и без грунд...има много нови бои за пластмаса които са перфектни...
п.с. имам приятел който има магазин за бои и консумативи...та това е неговото мнение...
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Не му приемай думите на доверие. Плас'маси всякакви. Боята освен обичайните за боя качества, трябва и да захване за основата. Много по-икономически оправдано е, да произведат здрава основа и върху нея да се нанася боята, отколкото куп продукти съчетаващи всички тези необходимости.
Та има си на спрей разни грундове и фини китове. И си се харчат.
megaCom - напреднал
вероятно си прав....но да тества...това поне е почти без пари :wink:
filbig - специалист
В боята може да се добави пластофикатор, но преди боята ти е необходима основа за нея. Става само с боя, но ако преди това детайла е пръскан и искаш да смениш цвета- примерно.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Друго си е и професионалист да го каже.
Sigi - специалист
Благодаря за отговорите. :) Като го овапцам ще пусна картинки как е станало.
8180 - майстор
наскоро решавах успешно подобен проблем (допускам). Боядисвах ПВЦ кабелни канали - подобна ми изглежда пластмасата.
Предложиха ми спрей за авт. брони - свърши работа. Имаше го в подходящ цвят (10лв.), но казаха, че могат и да "направят" по поръчка.
За Сф иде реч - на бул. Пушкин х Околовръстното.
alex63 - специалист
8180 написа:
наскоро решавах успешно подобен проблем (допускам). Боядисвах ПВЦ кабелни канали - подобна ми изглежда пластмасата.
Предложиха ми спрей за авт. брони - свърши работа. Имаше го в подходящ цвят (10лв.), но казаха, че могат и да "направят" по поръчка.
За Сф иде реч - на бул. Пушкин х Околовръстното.
Да де, ама за цЕл "холожник", как будет???

Ако някой вапца хладилник в сребристо да подскаже как става и да пусне снимчица моля!
  • 1
  • 2

Тема "Боядисване на ПВЦ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: