• 1
  • 2
Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
tomsi - напреднал
как мога да боядисам петна от цигарен дим натрупвани в продължение на 8г. Минавах стените и тавана четири пъти и пак излизат петната. Благодаря предварително :hilfe:
panalov - специалист
Кажи поне с какво боядисваш :wink:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Това са катрани. Преди боядисване стената се мие със соден (домашен) сапун и/или се грундира с подходящ грунд.
4 ръце....
Вероятно с грунд ще стане.
panalov, как с какво, с готов тониран латекс.
tomsi - напреднал
латекса е на faust бял а преди това минах с дълбоко проникващ грунд на същата марка
bravo - напреднал
След като са положени няколко ръце вече няма смисъл от миене - то се прави преди да започне боядисването. Това, което съм правил преди десетина години бе при подобни упорити петна да "запечатам" с разредена блажна боя 1:1 с бензин (защото беше по евтин от разредителя). Всъщност може и 2:1 боя:разредител. Бензина разтваря катрана и той изсъхва заедно с боята. Проблемът е, че така стената няма да може да "диша". Иначе блажната боя е много добра основа за латекс.
housedoktor - майстор
С амоняк или трисодиум фосфат.После грунд и боя, но забрави за Faust-голямо менте е.Ама с твоето избързване .......А..... поздрави на Емералд,която твърдеше 4е може да се боядисва направо :lol:
http://www.napravisam.bg/forum/viewtopi ... highlight=
Emerald - модератор
==
Последна промяна от Emerald на вт мар 24, 2009 1:17 am, променено общо 1 път.
housedoktor - майстор
Аз премълчавам.Само казвам, 4е с фауст и на супер подготвена основа трудно се покрива.А дори и с профи серията на Dulux съм имал проблем при подобни слу4ай.Затова ВИНАГИ се изчиства
tomsi - напреднал
Благодаря ви много колеги наистина много ми помогнахте със съвети.
bravo - напреднал
За дишането на латекса и аз съм голям скептик, ама специалисти са ме уверявали, че има нещо такова. Може би филма, който образуват този тип бои е нещо като миниатюрна мрежа или по-скоро като вата...
  • 1
  • 2

Тема "МОЛЯ ЗА ПОМОЩ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: