• 1
  • 2
Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
Нямам никакво време да свалям тапетите, а трябва да се приведе във вид стаята. Тапетите са бели със тъмно сиви шарки, на места пожълтели доста. Трябва да се покрие добре така че да не се виждат.

Какъв латекс ще препоръчате? Някакви особености при боядисването?
Emerald - модератор
Мини го с една ръка грунд за латекс и после гарантирано ще покриеш много лесно с латекса. Така се процедира когато цветът на латекса е много ярък и за добра покривност трябва да се нанесат много слоеве (за някои цветове може със седмици да си минаваш :lol: ). Спестява се доста боя. В твоя случай също би трябвало да стане. Разбира се ако шарките са доста ярки. С по-бледи може да стане и само с латекс. Само се убеди, че местата на слепване на лентите тапети не са изпъкнали да не дава ненужен релеф на латекса.
за колко време съхне грунда и необходимо ли е старание при минаването :)

цвета на латекса ще е бледо син или зелен
а самите тапети

Прикачен файл

tapeti_111.jpg
ето ги
tapeti_111.jpg (44.6 KиБ) Видяна 17371 пъти
Emerald - модератор
:? :? Не съм убедена, че това ще се покрие с две ръце латекс само. Има доста тъмни линийки. Но може първо да пробваш някъде покривността му и ако не става с две ръце, направо минавай с грунд да не хабиш излишно боя.

Съхне много бързо по принцип, но не знам има ли значение марката и качеството. Аз ги гледам тук по телевизията, сутринта почват в 8 и до обяд е минато и с грунд и боядисана изцяло стаята (всеки пък засичат време :lol: ). При това правят разни ефекти с боядисването, декорации и тем подобни.
благодаря за инфото :-D
ако цената на грунда е сравнима с тази на латекса въобще няма да се замислям :wink:
Emerald - модератор
бръм написа:
благодаря за инфото :-D
ако цената на грунда е сравнима с тази на латекса въобще няма да се замислям :wink:
Да, наистина. Цената е много важен момент. :-D Би могло теоретично да се окаже, че 10 ръце латекс са по-изгодни от ръка грунд с латекс. Но нищо не мога да кажа за цената при вас. :? Тук грунда излиза явно евтино, защото е масова практика за икономия на средства за латекс. Но пък и латекса не е евтин-използват се световно известни марки и боядисването на стая отива към 100-200 дол. :?
leonardo_vd - модератор
Emerald написа:
бръм написа:
благодаря за инфото :-D
ако цената на грунда е сравнима с тази на латекса въобще няма да се замислям :wink:
Да, наистина. Цената е много важен момент. :-D Би могло теоретично да се окаже, че 10 ръце латекс са по-изгодни от ръка грунд с латекс. Но нищо не мога да кажа за цената при вас. :? Тук грунда излиза явно евтино, защото е масова практика за икономия на средства за латекс. Но пък и латекса не е евтин-използват се световно известни марки и боядисването на стая отива към 100-200 дол. :?
Емералд, защо дрънкаш глупости.

Не се минава с грунд за да е по-евтино. Като не знаеш някои неща, не давай съвети от телевизора. Грунда се нанася за да "запечата" стената или по-просто обяснено: Обира всички прашинки и запълва малките дупчици и изеднаквява повърхноста, като дава добра основа за боята била тя латекс или фасаген. При ново строителство е задължителен, а при пребоядисване е НЕЖЕЛАТЕЛЕН.
Здравейте,
налага се да изтупам праха от тази стара тема, но ще боядисам едни тапети.
Четох напред-назад, както и тук се споменава за грунд преди латекса.
Опита да потърся(в google) подобен грунд но резултат никакъв.
Въпросът ми е този грунд за какво е точно, как да го търся по магазините?
Грунд за латекс; грунд за тапети но не за лепене а за боядисване...?
Благодаря предварително.
Благодаря.
Грунд за латекс знам че има.
Въпросът беше, че не ми стана ясно дали грунда трябва да е някакъв за латекс или по-специфичен за латекс върху тапети.
От мнението ти става ясно че всеки грунд за латекс би свършил работа.
Поздрави.
  • 1
  • 2

Тема "Латекс върху тапети??" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: