Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
Galy - специалист
Здравейте. Разгледах из форума за съвети за боядисване и отсичане на боя, но не успях да взема решение как да постъпя. Имам да боядисвам комбинация от два цвята - тъмно кафяво и бежаво, които се засичат по ъглите както на тавана, така и на стените. Как да действм? Нямам опит и само с четка ми звучи прекалено рисковано. А ме е страх, че тиксото ще отлепи после шпакловката...Как да постъпя?
housedoktor - майстор
имаш 3 варианта
1: четка -иска наистина хубава четка ,точна ръка и тренинг (предпочитан от мен метод )
2: тиксо -понякога прави бели,но те могат да се коригират по-късно.Ако се опасяваш от отлепване -залепи първо тиксото на стъкло за да намалиш силата му
3 Предпазител- тънка плоскост ,която поставяш да пази боядисаната страна.Изисква опит и идеално гладки стени
toni_g79 - специалист
Ако нямаш опит,давай с тиксо.Проблема е ако падне боята,че се получават язвички които си личат!!!
marian1 - майстор
защо тиксо? отиваш в магазин за левче, и купуваш най евтино и смотано хартиено тиксо - колкото е по смотано, толкова по слабо държи и после по лесно се отлепя - съответно по малко щети - лепиш,отсичаш махаш веднага - не се бави и да пазиш за втора ръка!
професионал - специалист
Колега Мариан - питаш защо тиксо и после препоръчваш...тиксо! :? Виж тук-Устройството най-вляво работи много добре.
Galy - специалист
Благодаря ви за отговорите. Започнах снощи. Къде с четка, къде с тиксо отъркано преди това в дрехите ми...получават се нещата. Боядисвам с една боя YOTUN със силк ефект и съм много доволен.
marian1 - майстор
Колега профи, под тиксо - разбирам пвц лентата, а под думата хартиено тиксо - да обяснявам ли разликата? относно уредчето - имам го - не се подписвам че става за нещо !
професионал - специалист
Аз мисля,че като стане въпрос за отсичане всички имаме в предвид хартиено тиксо,а не другите му разновидности. :? Аз съм виждал много добри резултати с тази джаджа, не съм работил с нея но бях свидетел на целия процес на работа в подробности и ми хареса.
marian1 - майстор
да, резултатите на бюрото докато те уговарят са много добри - ама я седни да отсичаш за един ден цял един апартамент - ще го хвърлиш много бързо....
dpp - специалист
професионал написа:
Колега Мариан - питаш защо тиксо и после препоръчваш...тиксо! :? Виж тук-Устройството най-вляво работи много добре.
Пробвах го туй, ама нещо не е читаво! :(

Тема "Отсичане на боя" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: