Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
Pinto - специалист
Някой срещал ли е по магазините червена флуоресцентна боя в малки разфасовки. Намерих някакви големи разфасовки по 200-300 лева. Трябва ми съвсем малко да завърша лек тунинг по колата. Осветлението на таблото ми е с бели светодиоди и ми се иска да боядисам белите стрелки в червено. Пробвах с перманентен маркер но след няколко дни стоене на слънце избеля. Остана още един компромисен вариант с лак за нокти. Става лесно, трайно е, през деня е перфектно, но при включено осветление нощем стрелките леко тъмнеят. Та най-добрия вариант е флуоресцентна боя, но не мога да намеря в малка опкаовка.
EDI - майстор
Преди години имаше спрейове с флуоресцентна боя - жълта и червена, сега не знам дали ги продават още.Ето тук намерих нещо - http://www.didi94.com/cosmetics/boi.htm ... AL-629ABRO .
mumar - специалист
Никой няма да ви се разсърди, ако попрочетете преди да попитате
http://www.napravisam.bg/forum/viewtopi ... 25&t=32452

http://zaggituning.com/index.php?route= ... uct_id=481 - извадка от същото "питане"

Вече има и лакове за нокти, които ти вършат работа
8180 - майстор
Доколкото знам, "флуорисцентните" (мисля не е точно наименованието) бои се активират от UV лъчите, които може да са малко или отсъстват в твоите диоди (и лакът тъмнее). Ако има чалъм да се добавят няколко подходящи диода (UV, сини, червени), възможностите се разширяват.
Сигурно е по-добре да се пробват вариантите настрани предварително.

Доколкото те разбирам търсиш да видиш нещо, осветено (а не самосветещо). Там теорията е, че нещото отразява спектъра, който виждаш. Когато нямаш излъчване в този спектър "нещото" тъмнее. Това си е проблем на светодиодното осветление.
Помисли, ако ти пасва да смениш и желания цвят на стрелките - дори и с обикновена боя може да се уцели вариант с наличното осветление.
По рекламните фирми се срещат едни самозалепващи хартии и фолия - "радиантни" цветове (4-5цв.) - също реагират на UV. За предварителни проби ще станат, но за стрелките едва ли (знам ли).
Потърси магазин за художници - там евентуално малки разфасовки боя/лак.
Намери и някой, който сериозно се занимава с "графити" - те работят с малки и гледам трайни спрейове.
UV лакове ползват печатарите на пари, защитени документи, карти, пропуски и под. Сигурно съществуват и мастила за подобни специални принтери.

Дано не греша (че не ми се проверява), "флуорисцентните" бои, фолиа и пр. (например фосфор) самоизлъчват предварително акумулирана енергия (светят). Съществуват и такива!
Провери ме/се за термините, за да уточниш какво точно и как правилно да го търсиш.
Pinto - специалист
Взеха да ми се изясняват нещата. Изчетох доста материали из форумите, включително и посочените от колегата по горе. Сложното в случая е, че стрелките не трябва да се свалят, защото после изниква голям проблем с нагласяването. По тази причина и със спрей доста се усложняват нещата. Варианта с лак за нокти е изпробван и има задоволителен ефект. Ако наистина има флуоресцентни лакове за нокти проблема е решен.
Pinto - специалист
Оказа се, че дамите ползват някакъв лак за нокти, неонов. Намерих го в магазина, струва 3 лв. шишенцето, но продавачката каза, че свети при неонова светлина. Това означава ли, че при осветяване със светодиоди няма да свети. Просто не се оправям с тия светлини - неонова, луминисцентна, светодиодна и т.н. С обикновен лак също не е лошо. Даже ако не се прекалява, а се нанесе в по-тънък слой стрелките хем са червени хем леко прозира светлината през тях.
8180 - майстор
Pinto написа:
Просто не се оправям с тия светлини - неонова, луминисцентна, светодиодна и т.н.
Ако е въпрос за мнение на продавачка, е по-сложно.
В доста случай можеш да приемеш, че неонова = луминисцентна.
Въпросният лак, съм доста уверен, че "свети" на споменатата UV светлина. По дискотеките доста се забавляват с нея - едни почти не светещи тъмно сини луминисцентни пури. Когато намерят подходящ отразител (бельо, сутиен, вероятно въпросния лак) последният светва изумително ярко. Малки такива пурички има и в машините за проверка на банкноти и др.
Както ти казах, пробвай настрани възможните решения. Вземи си и 1-2 UV диода - стотинки са и ако се поучава и има къде да ги монтираш - действай по колата.

П.П. Моля не пускай последователни мнения - ползвай бутона "Промени".

Тема "Флуоресцентна боя" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: