• 1
  • 2
Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
record - помощник
Здравейте, купих такъв грунд за стените след шпакловка. Разредих както е по етикет и нанесох с четка... сега, като боядисах тавана с бяло всичко седи на четки, не покрива равномерно дори на 3 ръце.
Дайте идея какво да правя? Дадох цифра $$$ за цветни латекси и не ми се иска да ги съсипя.
Благодаря!
aiako - специалист
Мисля си че не е бил достатъчно разреден, май трябва да е 5 вода / 1 грунд. Какво е решението обаче не знам.

П.с. и на мен ми се е случвало :-D
record - помощник
4:1 го разреждах... така пишеше на етикета.

п.п. При теб как се оправи ?
EDI - майстор
Какъв латекс използваш.Ако не си разнесъл грунда добре, и някъде се е натрупал, също се получават проблеми.Пък и за грундовете на БОРО има доста противоречиви мнения.
Чаро - Акълия
Пак ли бе? :lol:
вие сте големи мазохисти!

Предлагам да се направи отдел или поне тема - Пострадали от Боро, особено т.н. грундове :lol:
record - помощник
EDI, бял KRAFT и тонирани Леко, но само бялото сме боядивали.

Не е наслоен, но седи на четки и, като нанесохме латекса стана потресаващо.

Чаро, като е "пак" значи е намерено решение на проблема? Какво е то?
VLADO66 - майстор
Финна шпакловка с колоркит и боядисване наново.
Чаро - Акълия
record написа:

Чаро, като е "пак" значи е намерено решение на проблема? Какво е то?
На Боро, само рекламите им слушай. Стига ти.
Остави продуктите им, особено тези с розов цвят (грундовете)
Оправията е прешпакловане с финиш. Предполагам само с шкурене няма да стане, но не пречи да опиташ.
След това у Крафт/Леко за грунд, а ако питаш мен, вземи повече латекс и разреди част от него. С получената смес грундирай.
Старо, но вечно и безотказно!
record - помощник
Прешпакловане е абсурдно или по-скоро краен вариант.

А вариант шкурене + друг грунд ( и какъв да е ) дали ще стане ?

Чаро, какъв ще е резултата разреден латекс ? То пак няма да покрие... и на 5 ръце ще седи на ленти.
Чаро - Акълия
record написа:


Чаро, какъв ще е резултата разреден латекс ? То пак няма да покрие... и на 5 ръце ще седи на ленти.
След тоя 'грунд' освен да нафлякаш релефно латекса, нищо друго няма да покрие. Даже...

Мисля че ти обяснихме ясно- ПРЕШПАКЛОВАНЕ.
Другото си е покриване на лайното с вестник.
  • 1
  • 2

Тема "Проблем с дълбокопроникващ Боро грунд" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: