Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
s_toshkov - специалист
Здравейте

Коридора на панела в които живея беше с ужасно криво стени поради което се наложи да се изправи с гипскартон на лепене . Самият гипскартно се шпаклова финно и се боядиса с латекс - по спомен беше някакъв български , оцветен с тефлон - мегахим или оргахим ....

Всичко стана много добре, НО в самият коридор на няколко пъти децата , а и някой по-стари съседи при опирането с леко мазнички от манджички ръчички -оставиха много хубави отпчеатъци на мазни пръстчета ............ :?

Пробвах да мия с вода- нестава - с вода и сапун - пак не става , със спирт - абе какво ли не пробвах - личи и личи - МНОГО МЕ ДРАЗНИ !!!

Идеята ми сега е отново да пребоядисам с латекс всичко като предварително грундирам добре така боядисаните стени и наново същият или подобен цват латекс . До тук добре , НО за да избегна повтарящя се ситуация с мазни или други отпечатъци ми се иска по някакъ начин с лак или нещо подобно (както при автомобилното боядисаване) да защитя самата боя с нещо над нея

Съществува ли нещо подобно ?Или някаква таква подходяща боя издържаща на миене /с изключение на блажната ,каквато нямам да сложа /? Пвц тапети не ми с лепят ..., специални мазилки също не ми се правят


Какво ще препоръчате ???

*много съм доволен че открих такъв форум
VLADO66 - майстор
Варианта е да използваш латекс сатен,алкидна боя или да запечаташ латекса с безцветен лак на водна основа.
toni_g79 - специалист
В сатена е истината,това с лака май само в бг се практикува :? То лака може и да хване върху латекса,ма после като дойде време за пребоядисване ко прайм,я хване я не хване ....Хората са си измислили латекси за тези цели....
s_toshkov - специалист
Благодаря за съветите

В интернет открих два вдиа такива латекси - Латекс сатен с тефлон и латекс мат с тефлон на една бг фирма/не знам трябва ли да споменавам името да не се сметне за реклама/

доколкото знам сатена много блести и ще лъсне много , ще си личи всяка неравност , за да не е така трябва да ползвам латекс мат, нали ?

можя ли да препоръчате боя която да използвам? /ако трябва и на лични съобщения/

Тема "Има ли начин да се "запечата" латекс , или подобен метод ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: