Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
egx - специалист
Здравейте. Ще боядисвам и мисля по средата на стената да има една бяла ивица по цялата и ширина. Даже тази ивица ще минава и на съседните стени и т.н. Под нея и над нея ще е един и същи цвят латекс. Въпроса е как точно да я отсека тази ивица ? Тя ще е бяла и ще е по удобно първо нея да боядисам, заедно с таваните, които ще са бели. Мисля първо да грундирам (от Боро грунда за преди латекс доволни има ли ?!) след това да отсека с тиксо хартиено по ширината на стената и горе при тавана. Проблем ми се струва, че след като отлепя тиксото от стената ще трябва да боядисвам там където е било залепено , а знам че основата трябва да е чиста и т.н. Дефакто ще боядисвам върху лепилото от тиксото, останало по стената. Да нямам проблем после ? Другия вариант е всичко на бяла основа и после върху бялото боя. Не знам. Дайте съвети. Латекс ще е на Леко.
igt - специалист
Не си споменал тази въпросна бяла ивица с каква широчина е?
Преди 5 години съм боядисвал и оттогава може би са се променили нещата, но все пак да се изкажа.
Тогава цената на белия латекс беше по-евтина от цветния, сега не знам как е, затова тогава първо минах за основа с бял латекс навсякъде, изпалзвах грунд за стени на Боро, но без да го разреждам/смятам, че достатъчно е разреден от производителя/. Залепваш хартиено тиксо, минавах и след това без да го чакаш да изсъхне го отлепях, влед това по твой вкус и предпочитания повтаряш, потретваш и така.
Успех.
egx - специалист
Ами ще е 20см дебела, примерно. Другия вариант, който се сетих е без да залепям хартиено тиксо, минавам по ширата на стената горе-долу само там където се пада тази ивица като минавам с бялото малко по-широко от дебелината на самата ивица .После си правя с тиксото отсичането, като го залепя навътре върху бялото и си боядисвам отгоре и отдолу на тази ивица с цвят. Само се притеснявам да не се получи разлика там където ще се застъпят, покрай самата ивица, бялото и другия цвят. Стените са ми добре шпакловани със ШиитРок. Апартаментчето е ново строителство.

Прикачен файл

apartmen3.jpg
igt - специалист
Правилно си се насочил, действай.
Имай предвид, че ако ползваш готово тониран латекс има различни партиди от един и същи цвят. Взимай от една партиза повечко, тай като аз бях взел напр. три кофички, след две седмици ми трябваше още една, но тя беше с по-друг тон от същия цвят /нова партидо от производителя/ вследствие на което се принудих и взех още три.
toni_g79 - специалист
Що не си го направиш като хората? По начина който си замислил,на мен ми стои като недовършено,и се получава един ръб от тиксото,пък и няма да ти е лесно .При неправилен подход може да падне долният слой боя на места,може да изкривиш ивиците,може да се провре боя под тиксото..... не,,че са непоправими ама си е......

Прикачен файл

trim1.jpg
trim1.jpg (27.2 KиБ) Видяна 3513 пъти

Прикачен файл

chair_rail.png
kalpev - специалист
Правиш си цветната основа както искаш да се получи и изчакваш да изсъхне. После с бояджийско тиксо отсичаш за бялата ивица и минаваш с бяло. Тиксото позволява свалянето му след изсъхване без следи. Обаче, трябва да имаш много точна ръка и да се водиш по някакъв нивелир, че дължината си е голяма и зора също. Това е ако искаш бялото да изпъкне, защото ще е с повече слоя боя.
За равномерен слой боя, първо отсичаш предварително стената за основния цвят докъдето ще е ивицата, после за самата ивица след изсъхване на първия, по ръба му. Тук работата с бояджийското тиксо е двойна, за точността е ясно.
Изображение
egx - специалист
Търся четки и мечета на Purdy в София. Някой да знае къде се продават ? Може и на Харис, Хамилтън.

Тема "Отсичане на бяла ивица по ширината на стаята ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: