Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
Здравейте,
порових се в търсачката на сайта, но не открих нищо по въпроса за лепене на тапети върху корк.
Предстои ни ремонт и цялостно реновиране на къща, която лъха на соц в момента, та ще трябва да възобновим изгледа :lol:
Има един корк по стените в коридора и кухнята, който искам да го залича или да го махна нацяло.
Обмислях вариант да го махнем, но пък ще се отвори много работа, понеже е доста яко залепен. Затова реших, че може направо отгоре върху него да се налепят тапети и предполагам, че особено ако са по-плътни или винил няма да има проблем и да прозира отдолу.
Тъй като не съм опитна изобщо в тази област, въпросът ми е има ли нещо по-особено при самото лепене или дали има някакво по-различно лепило, което би следвало да се използва предвид корка отдолу? Иначе самата повърхност е гладка, даже мисля, че е лакирана с нещо.
stancho123 - специалист
Може да стане ,може и да не стане ,зависи кой ще ги лепи ,зависи и от тапетите и от лепилото.
Но си е с една дума работа през пръсти!
С вода се мокрят с една дебела шпатула се рендосват и отгоре шпакловка на Knauf Rotband лесна за работа!
ebahti - майстор
Тапети върху корк :? Тва ми звучи малко като блажна боя в/у златно пръстенче,ама ти си знаеш...
Aми не , не си знам, затова питам :-D
Какъв би бил проблемът да се лепят направо върху корка? Никой ли не е лепил така/виждал някъде ?
5kof - специалист
Миналата година налепихме корк за изолация на един апартамент, върху който направихме шпакловка. Получи се много добре и сме доволни, защото си личи вътрешната изолация, която съчетана с външна такава подобрява доста условията за живот.

Тема "Тапети върху корк?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: