Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
bdimov - специалист
Здравейте,
Налага ми се от време на време да до боядисвам дребни дървени детайли ( под дребни имам в предвид от рода на 2х3см. ). Тъй като детайлите са по 200-300 броя се оказва доста времеотнемащо. Според вас има ли начин да се механизира тази операция с някаква дребна машинария или техника на боядисване?
sreky - специалист
Нашата бояджийка използва тиксо.Прави го на 2 ката с лепящата част на вън.Едната част я лепи на някаква плоскост ,а за другата залепя детайла-Така като боядисва хем не издухва детайла,хем може да наредиш колкото дреболийки искаш
bdimov - специалист
sreky написа:
Нашата бояджийка използва тиксо.Прави го на 2 ката с лепящата част на вън.Едната част я лепи на някаква плоскост ,а за другата залепя детайла-Така като боядисва хем не издухва детайла,хем може да наредиш колкото дреболийки искаш
Ами да. Това го има като техника. Проблема обаче е че на мен ми трябва да са боядисани от всички страни. Аз си мислех друг вариант. Дали няма да стане ако боята е доста разредена ( за да се изцежда добре ) да се топнат всичките детайли в съд пилен с боя и да се изкарат после да си се изцеждат. Детайлите да са сложени в някаква мрежичка ( гевгир или нещо подобно ). Не съм го пробвал още, защото сърце не ми дава да си играя 2 дни да направя детайли и после да ги орезиля накрая.
velsi - Почетен майстор
С потапяне трябва да стане. Обаче закачени на нещо и един по един. С мрежичка няма да стане, защото после при съхненето ще залепнат и ще ги развалиш. И боята не трябва да е чак толкова рядка, за да може все пак да покрива, но това ще го установиш опитно.
bdimov - специалист
Колеги пак ще ми се налага май да боядисвам дребни детайлчета. Мисля си да взема един аерограф. Кажете вашето мнение дали ще ми върши работа. Въпросите са ми няколко.

1. Каква е разликата между еднодействащ, двойно действащ и тройнодействащ
2. Мисля да боядисвам с боя на водна основа, защото с тези детайли ще си играят малки деца и боята трябва да е максимално безобидна. Във тази връзка искам да питам дали аерографа да е с вътрешно или външно смесване, защото този тип бои са по-вискозни/гъсти.
3. Може ли аерографа да работи с нормален компресор, който прави 2-4атм. или трябва да се взима точно компресор за аерограф, защото имам голям компресор с 80-90л. бутилка
4. Идеята ми е че с аерографчето струята не е толкова силна и обилна като на обикновен пистолет и по този начин няма да има стичане, контрола върху процеса на боядисване ще е по-точен и няма да се налага да лепя всеки детайл с тиксо за да не бъде издухан от работната маса.

Тема "Боядисване на дребни детайли" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: